شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1617956
امام‌جمعه فارسان:

نظارت هوشمند و فعال در دستگاه‌های مختلف وجود ندارد

نظارت هوشمند و فعال در دستگاه‌های مختلف وجود ندارد
امام‌جمعه فارسان گفت: عدم وجود یک نظارت هوشمند و فعال و کارآمد و مستمر در دستگاه‌های مختلف باعث سوءاستفاده فرصت‏ طلبان در این‏گونه شرایط و نفوذ و رسوخ آنان در مناصب و منافذ مهم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محسن ملک پور در در مورد گرانی‏ های افسارگسیخته این روزهای بازار در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: در ماه‌‏های اخیر و بخصوص از ابتدای سال ۹۹ موجی از گرانی‌های لجام‌گسیخته بازار را فرا گرفته است. بازار ارز و طلا، بازار مسکن و بازار خودرو در این زمینه پیشتازند.
 
وی افزود: در هفته‏ های اخیر بسیاری از کالاهای اساسی موردنیاز مردم نیز با گرانی دوچندان مواجه شده‏ اند، در این میان آنچه موجب نگرانی است فشار مضاعف گرانی بر عهده آسیب‌‏دیدگان وضعیت کرونایی است که باید شرایطی دشوارتر را تحمل کنند.
 
وی بیان داشت: وجود مافیای اقتصادی به‏ ویژه در بازار ارز و طلا و مسکن و خودرو که نمونه‏ آن را در کشف انبارهای مختلف خودرو دیدیم باعث این گرانی‏‌هاست. این باندهای مافیایی در هر وضعیت سخت و دشوار دست بکار شده و برای تقویت منافع بادآورده خود تلاش می‏کنند و موجب به وجود آمدن این شرایط می‏شوند.
 
وی عنوان داشت: عدم وجود یک نظارت هوشمند و فعال و کارآمد و مستمر در دستگاه‌های مختلف باعث سوءاستفاده فرصت‏ طلبان در این‏گونه شرایط و نفوذ و رسوخ آنان در مناصب و منافذ مهم است.
 
وی اظهار داشت: انتظار می‏ رود دولت محترم به خاطر این‌که نظام سیاست‏‌گذاری میانی و خرد و تیز برنامه‏ ریزی و اجرا در عرصه اقتصاد را بر عهده دارد؛ با هماهنگی و برنامه و اقدام قاطع در همه مراحل به‌ویژه نظارت دقیق و رصد و پایش مشکلات اقدامات مؤثرتری را انجام دهد. نباید به ‏گونه‌‏ای عمل کرد که تلقی رهاشدگی کارها در سال پایانی دولت در اذهان مردم و افکار عمومی شکل بگیرد.
 
امام‌جمعه فارسان گفت: مجلس تازه‌نفس و جوان و انقلابی یازدهم که رویکرد اصلی خود را اقتصاد و معیشت مردم قرار داده است باید با هدف‏گیری دقیق درست و اقدامات نقطه‌زن و راهگشا، اولویت‏های اصلی را در رفع مشکلات معیشتی فهرست کرده و برای آن راهکارهای مؤثر و کارگشا بیندیشد و از دولت مطالبه و پیگیری کند. مردم ما از مجلس یازدهم انتظار دارند در اولین سال فعالیت خود با اقدامات کارشناسی شده و دقیق، گره‏هایی را زندگی و معیشت عمومی باز کنند.

وی افزود: قوه قضائیه و خصوصاً دادستان محترم که در مواردی مانند بازار خودرو ورود کردند باید به‌‏عنوان مدعی‏‌العموم متخلفان و سهل‏‌انگاران را در هر پایه و موقعیتی شناسایی و برای دفاع از حقوق عامه اقدامات عاجل و مؤثر را به انجام رسانند.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1617956
ارسال نظر
نظرات