شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:30 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1617959
فروش بلیت قطار مسافری با نرخ جدید آغاز شد؛

افزایش 52 درصدی بلیت تبریز-مشهد/ سفر ریلی؛ کم‌صرفه برای تبریزی‌ها

افزایش 52 درصدی بلیت تبریز-مشهد/ سفر ریلی؛ کم‌صرفه برای تبریزی‌ها
با وجود اینکه حداکثر میزان افزایش نرخ بلیت قطار برای بازه زمانی تیرماه 20 درصد اعلام شده است، بلیت قطار در مسیر تبریز - مشهد با افزایشی 52 درصدی به قیمت 2,220,000 افزایش پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، پیش فروش بلیت قطارهای مسافری ویژه سفرهای ۱ تا ۳۱ تیرماه از دقایقی قبل با اعمال نرخ‌ها آغاز شده است.

بر اساس اعلام قبلی مقرر بود پیش فروش بلیت قطارهای تیرماه از روز شنبه آغاز شود که با تاخیری 24 ساعته به صبح امروز موکول شد.

میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه آهن در خصوص افزایش قیمت بلیت قطارها گفته بود: «بر اساس مصوبه شورای عالی ترابری، افزایش قیمت بلیت قطار به طور «متوسط» ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است لذا شرکت‌های ریلی این اختیار را دارند که در مسیرهای مختلف و بر اساس میزان تقاضای سفر، میزان افزایش قیمت بلیت‌ها را متفاوت اعمال کنند مثلاً در مسیری ۱۵ درصد افزایش قیمت را می‌توانیم شاهد باشیم و در برخی مسیرها هم ۲۵ درصد امکان افزایش وجود دارد. ولی به شرکت‌های ریلی مسافری اعلام کرده‌ایم که افزایش قیمت‌ها را حول و حوش همین ۲۰ درصد اعمال و برای راه آهن ارسال کنند تا در شرکت راه آهن، نرخ‌های جدید بررسی شود تا اگر افزایش قیمت‌ها منطقی باشد، با اجرای آن موافقت شود.»

با اعمال نرخ‌های جدید، بلیت قطار سه ستاره تبریز - مشهد که پیش از این 1,443,500 ریال قیمت گذاری شده بود، با افزایش 52 درصدی به 2,220,000 ریال افزایش پیدا کرده است که میزان افزایش بیش از دو و نیم برابر مقدار اعلام شده است.

 

همچنین بلیت‌ قطارهای تبریز - تهران با افزایشی 10 تا 26 درصدی در تیرماه بین 60 تا 107 هزار تومان خواهد بود که پیش از این حداکثر قیمت بلیت در این مسیر 80 هزار تومان بود.

بر اساس این گزارش، با تکمیل پروژه راه آهن میانه - تبریز تا پاسان امسال، مسیر ریلی تبریز - تهران 5.5 ساعت کوتاه‌تر می‌شود که گویا قرار است با افزایش زیاد نرخ بلیت، همچنان سفر با قطار برای اهالی آذربایجان‌شرقی سخت و کم‌صرفه باقی بماند.

گفتنی است پس از شیوع کرونا و حذف سفرهای نوروزی، شرکت‌های ریلی بیش از ۹۵ درصد مسافران و درآمد خود را از دست دادنده‌اند که خواستار افزایش قیمت دو برابری برای جبران این خسارت بودند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617959
ارسال نظر
نظرات