شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1618000
متخصص بیماری‌های عفونی مطرح کرد؛

لزوم استفاده از « ماسک» در اماکن عمومی

لزوم استفاده از « ماسک» در اماکن عمومی
متخصص بیماری‌های عفونی گفت: همه افراد باید در اماکن عمومی از اقلام محافظتی مانند دستکش و ماسک استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد رحیمی در رابطه با بیماری کرونا در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: تعداد بیماران کرونایی از اردیبهشت ‌ماه در کشور و به تبع آن در کردستان رو به افزایش  بوده  که متاسفانه با پیش آمدن ایام تعطیلات، مسافرت‌ها شروع و احتیاط‌ها و قرنطینه‌ها برداشته شد، به طوری که اورژانس و بخش‌های بیمارستان پر از مراجعه‌کنندگان و مبتلایان جدید شده است.

وی با بیان اینکه در عفونت‌های مختلف دو حالت وجود دارد. در آنفلوانزا نیز گاهی این اتفاق می‌افتد و با تغییر ژنتیکی که ایجاد می‌شود باعث ابتلای تعداد زیادی می‌شود، افزود: حالت دوم این است که با رعایت نکردن نکات بهداشتی و قرنطینه نکردن، دوباره ویروس کرونا پخش خواهد شد؛ قابل ذکر است فعلا جهشی بودن یا نبودن ویروس کرونا به اثبات نرسیده است و موج‌هایی که این ویروس دارد، گمان می‌رود به دلیل نداشتن احتیاطات بهداشتی و برداشته شدن قرنطینه بروز کرده است.

این متخصص با بیان اینکه اغلب ویروس‌ها فصلی هستند ولی کرونا، ویروس جدیدی است که نمی‌دانیم چه ماهیتی دارد، آن چیزی که ما اکنون می‌بینیم به نظر می‌آید این ویروس فصلی نیست و احتمال دارد به مدت طولانی مدت با ما همراه باشد، تصریح کرد: علائم این ویروس متاسفانه متغیر شده و تغییر دوره‌ای در آن دیده می‌شود به طوری که  در زمانی  خود را به صورت تب و سرفه نشان میدهد  و در مقطعی اختلال در حس بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی  را به همراه دارد.

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه ویروس کرونا از دو طریق تنفسی، از راه مخاط و کسی که آلوده باشد و از طریق عطسه و سرفه و صحبت کردن منتقل می‌شود، ادامه داد: در بیماری‌های عفونی و ویروس‌ها انتظار می‌رود که ویروس زمانی که از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، ضعیف‌تر می‌شود ولی ویروس کرونا متفاوت است، زیرا تفاوت فاحشی از لحاظ ضعف و شدت ویروس وجود نداشته و بیماران بستری بیشتر شده وضعیت بدتری داشته‌اند.

رحیمی با بیان اینکه همه افراد باید در اماکن عمومی از اقلام محافظتی مانند دستکش و ماسک استفاده کنند، خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده کسانی که بدون علامت بودند بیماری را منتقل کردند ولی انتقال بیماری کمتر از ذهنیتی است که در گذشته بوده است. انتقال بیشتر از کسانی است که علامت‌دار بوده‌اند، بنابراین ما باید به رعایت مسائل بهداشتی توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1618000
ارسال نظر
نظرات