شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 17:50 منتشر شده در مورخ: 1399/03/26 شناسه خبر: 1618387
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

بنیاد بین‌المللی «امین ولایت» راه‌اندازی می‌شود

بنیاد بین‌المللی «امین ولایت» راه‌اندازی می‌شود
سهرابی گفت: بنیاد بین‌المللی «امین ولایت» برای اجرای برنامه‌های ویژه حضرت شاهچراغ(ع) راه‌اندازی می‌شود و تاکنون 60 درصد کار پیشرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در جلسه ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد تا بستر اجرای همه برنامه های فرهنگی هنری اجرا تغییر کند و در فضای مجازی اجرا شود به گونه ای که درسه ماه اول سال جاری برنامه های بسیار خوبی اجرا شده است و همچنان در دهه کرامت نیز برنامه ها در فضای مجازی ادامه پیدا می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تاکید کرد: امید که با هم افزایی دستگاه های اجرایی برنامه هایی که برای هر سه حرم تدوین شده است، شایسته و درخور با محوریت ائمه اطهار (ع) و حضرت احمد بن موسی (ع)  اجرا شود.
 
وی با عنوان اینکه محور اصلی برنامه ها «امین ولایت» که بارزترین شاخصه حضرت شاهچراغ (ع) است، باشد گفت: با محوریت این شعار امیدواریم شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری در سومین حرم اهل بیت (ع) باشیم.
 
وی با تشریح برنامه های پیش بینی شده دهه کرامت کانون های فرهنگی هنری مساجد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خاطر نشان کرد: جشن های مردمی به مناسبت های میلاد حضرت معصومه (س)، ولادت امام رضا (ع) و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در ایام دهه کرامت از 3 تا 13 تیرماه سال جاری به صورت مجازی با توجه به ایام پیشگیری از ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در نقاطی که وضعیت شیوع بیماری سفید اعلام شده است، برگزار می شود. 
 
به گفته سهرابی نمایش های آئینی و مسابقات کتابخوانی با موضوع زندگی نامه حضرت شاهچراغ (ع)، مسابقات هنری در رشته خوشنویسی و هنرهای تجسمی، شب شعر، سخنرانی ائمه محترم جماعات کانون های مساجد در بین الصلاتین با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای گرامی داشت دهه کرامت است.
 
مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در ادامه اضافه کرد: برپایی نمایشگاه های عفاف و حجاب، بصیرت و کتاب با موضوع دهه کرامت، دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به ویژه شهدای مدافع حرم،  برگزاری محفل های قرآنی، تکریم ایتام به تأسی از امام رئوف (ع)، اردوهای زیارتی، مسابقات ورزشی در رشته های مختلف و بازدید از کانون های مساجد تحت پوشش، جلسات ختم قرآن و ختم صلوات هدیه به پیشگاه نورانی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در فضای مجازی اجرا خواهد شد.
 
سهرابی از  راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت» با محوریت حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد و اظهار داشت: این بنیاد برای اجرای برنامه های ویژه حضرت شاهچراغ (ع) راه اندازی خواهد شد که 60 درصد کار پیشرفته است و با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی و همکاری نمایندگان مجلس و مسئولان ذیربط تحقق پیدا خواهد کرد.
 
دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس با اشاره به لزوم اطلاع رسانی برنامه های ایام دهه کرامت، خاطرنشان کرد: قرارگاه رسانه ای با عضویت مسئولان کشوری تا دهیاران در بستر فضای مجازی ایجاد شده و 25 گروه با مجوز واتساپ ایجاد شده که تمام اخبار برنامه ها در بستر زنده و فضای مجازی انتشار داده می شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1618387
ارسال نظر
نظرات