شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618553
رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری بانه:

تلاش ها و اقدامات آتش‌نشانی بانه برای پیشگیری و مقابله با کرونا ادامه دارد

تلاش ها و اقدامات آتش‌نشانی بانه برای پیشگیری و مقابله با کرونا ادامه دارد
رئیس آتش نشانی بانه درباره ورود این سازمان به موضوع ضدعفونی اماکن و فضاهای شهری این شهر در مقابله با کرونا، گفت: از همان ابتدای شروع بیماری کرونا ۴ اکیپ از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باهمکاری واحد فضای سبز ، مأموریت ضدعفونی اماکن و فضاهای عمومی شهر را در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سالار بسطامی در گفتگو با خبرنگار کردتودی، در پاسخ به این سوال که عملیات آتش‌نشانی برای ضدعفونی اماکن و فضاهای عمومی تا چه زمانی ادامه دارد اظهار کرد: تا هر زمان که ویروس کرونا در کشورمان به ویژه در شهر بانه سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد اقدامات ما نیز برای مقابله با آن ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به این که خودروهای سنگین و آب پاش آتش نشانی نیز در عملیات ضد عفونی به کار گرفته شده‌اند افزود: دو دستگاه خودروی سنگین ،اسکانیا با ظرفیت ۱۷ هزار لیتر اماکن پرخطر شامل، شهرک صنعتی، بیمارستان‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت و کلیه معابر و خیابان‌های سطح شهر را ضدعفونی و گندزدایی کردند.
 
بسطامی در مورد تجهیزات و سلامت آتش نشانان تشریح کرد: آتش‌نشانانی که در عملیات ضدعفونی حضور دارند، دارای ماسک، لباس  مخصوص، دستکش، هستند و نیز سلامتشان رصد می‌شود، خوشبختانه در دو ایستگاه موجود در سطح شهر، گزارشی تاکنون از ابتلاء پرسنل نداشتیم.
 
وی خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر با توجه به هشدار وضعیت قرمز در استان کردستان به دنبال شیوع ویروس کرونا ، اقدامات بهداشتی و ضدعفونی ۲ ایستگاه مذکور به صورت جدی تر در دستور کار قرار گرفته شده است و با فاصله زمانی کوتاه تر، نسبت به نظافت و همچنین ضدعفونی کردن خودروها و تجهیزات اقدام می شود.
 
رئیس سازمان آتش‌نشانی بانه با بیان اینکه در دو ماه امسال عملیات اطفاء حریق و امداد نجات توسط آتش‌نشانان بانه ای انجام شده است اعلام کرد: آمار عملیاتهای امداد و نجات در دو ماه گذشته ۳۴ مورد، که شامل، آتش سوزی مسکونی ۸ مورد، آتش‌سوزی تجاری ۱ مورد، آتش سوزی خودرو ۲ مورد، آتش‌سوزی انباری فروشگاه ۱ مورد، آتش‌سوزی منزل متروکه ۳ مورد، آتش‌سوزی باغ و مزرعه ۱ مورد، آسانسور و درب ماشین ۵ مورد، مارگیری ۲ مورد، گرفتن حیوانات وحشی و موذی ۸ مورد، امداد و نجات خودرو ۱ مورد سطل زباله ۱ مورد پیک نیک ۱ مورد بوده است.
 
بسطامی در پایان از  همشهریان گرامی خواهشمندم، در راستای صیانت از سلامت عمومی با توجه به  هشدار وضعیت بحران کرونا در استان کردستان مسائل بهداشتی را جدی بگیرند و تاکید کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در راستای خدمات رسانی به شهروندان در زمان بروز هر گونه حوادث با کلیه امکانات و تجهیزات موجود آمادگی دارد و تلاشمان این است که پیشگیری را جدی بگیریم تاخسارت کمتری به مردم عزیزمان وارد شود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1618553
ارسال نظر
نظرات