شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618556
سرپرست فرمانداری شهرستان بانه:

انفجار مین در نوار مرزی بانه جان یک نفر را گرفت

انفجار مین در نوار مرزی بانه جان یک نفر را گرفت
سرپرست فرمانداری بانه در خصوص وقوع انفجار مین در روستای"سوراوی" از توابع بخش ننور گفت: روز دوشنبه انفجار مین های به جامانده از دوران دفاع مقدس در نوار مرزی بانه باعث مرگ یک نفر از اهالی روستا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد امین زاده در گفتگو با خبرنگار کردتودی، بیان کرد: احمد اعلم از اهالی روستای "سوراوی " عضو سابق شورای این روستا متاسفانه با انفجار مین های به جامانده از دوران دفاع مقدس روبرو می شود و جان خود را از دست می‌دهد.

سرپرست فرمانداری بانه خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال این دومین مورد انفجار مین است که یک مورد باعث قطع عضو و این مورد متاسفانه منجر به فوت گردید.
 
وی در ادامه افزود: بانه یکی از شهرهای جنگ زده کشور است و مین‌های زیادی از دوران دفاع مقدس در مناطق مختلف این شهرستان به جای مانده که باید مناطق مین گذاری شده برای جلوگیری از خطر انفجار، مین زدایی شود.
 
وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه این مین ها بر اثر فرسایش خاک و بارش باران و برف جابه‌جا می‌شوند به همین دلیل پیدا کردن آنها بسیار سخت و نیاز به زمان زیادی دارد. با این حال خطر انفجار مین همچنان جان مرزنشینان را تهدید می‌کند.
 
انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1618556
ارسال نظر
نظرات