شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/09/07 شناسه خبر: 1618567
مربی بسیجی:

بسیج رشد اخلاقی و اعتقادی ورزشکاران را ارتقا می‌دهد/ ورزش کاراته از اسپانسر قوی محروم است

بسیج رشد اخلاقی و اعتقادی ورزشکاران را ارتقا می‌دهد/ ورزش کاراته از اسپانسر قوی محروم است
الهام کلهرزاده گفت: دوره‌های بسیج تاثیر بسزایی بر رفتار و رشد اخلاقی ورزشکاران دارد و قطعا در کنار آموزش ورزش، نباید از تربیت اخلاقی شاگردان غافل شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛الهام کلهرزاده مربی کاراته در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین؛ با بیان اینکه از سال 1380 در ورزش کاراته شروع به فعالیت کرده است، اظهار کرد: در سال 1384 موفق به دریافت دان یک کاراته شدم و اکنون مربی بسیجی رشته ورزشی کاراته هستم؛ از ابتدای کودکی در رشته ژیمناستیک فعالیت می‌کردم و بعد از مدتی که متوجه شدم به ورزش علاقه دارم نیز تصمیم گرفتم در رشته کاراته به طور حرفه‌ای وارد شوم؛ از سال 1384 تا سال 1387 در مسابقات حرفه‌ای بسیج و آموزش و پرورش شرکت کردم.

 این مربی بسیجی درباره نظر خانواده‌اش برای فعاایت در حیطه ورزشی ابراز کرد: در ابتدا که به حوزه ورزش روی آوردم، خانواده‌ام کاملا مخالف بودند و بیشتر اصرار داشتند که ورزش را کنار بگذارم و فقط درس بخوانم اما به دلیل علاقه‌ای که به رشته کاراته داشتم و با کمک مربی ورزش خود توانستم خانواده را راضی کنم و در کنار درس به ورزش مشغول شوم.
 
کلهرزاده با اشاره به اینکه از ابتدا در مدرسه هم عضو بسیج بوده است، بیان کرد: در شهرصنعتی البرز و الوند و سپس در قزوین در قسمت بسیج تربیت بدنی حضور داشتم؛ اکنون به دلیل نگهداری از فرزندم کمتر می‌توانم فعالیت کنم اما همچنان حضورم را حفظ کردم و خوشبختانه بسیج در هر زمانی که در مسابقه‌ای شرکت کنیم ما را حمایت می‌کند.
 
هدفم در آینده این است که بتوانم یک داور بین‌المللی باشم

وی اضافه کرد: اگر بسیجی باشیم می‌توانیم راه درست زندگی را یاد بگیریم؛ در کلاس‌های صالحینی که در بسیج برگزار می‌شد همیشه نوجوانان و جوانان را تشویق می‌کردیم در کلاس‌ها شرکت کنند چراکه این دوره‌ها تاثیر بسزایی بر رفتار و رشد اخلاقی ورزشکاران دارد و قطعا در کنار آموزش ورزش، نباید از تربیت اخلاقی شاگردان غافل شویم لذا بسیج می‌تواند در این حوزه هم کمک‌کننده باشد؛ همچنین این فضا باعث می‌شد تا از فضای مجازی فاصله بگیرند.

این ورزشکار بسیجی تاکید کرد: مهم‌ترین هدفم در آینده این است که بتوانم یک داور بین‌المللی باشم؛ به عنوان یک ورزشکار بسیجی به نظرم فرقی نمی‌کند که در چه جایگاه یا شغلی باشیم لذا در هر موقعیتی می‌توانیم به عنوان یک بسیجی فعالیت کنیم و معتقدم که بسیج مرز و حدی ندارد و همه افراد می‌توانند به نحوی در این نهاد مقدس حضور یابند.

کلهرزاده تاکید کرد: باتوجه به اینکه در حوزه ورزش فعالیت می‌کنم و ما ورزشکاران می‌توانیم در عرصه‌های کشوری و بین‌المللی به عنوان الگو و نماد فرهنگ و دین جامعه خود ظاهر شویم لذا مهمترین رسالت خودم این می‌دانم که با حفظ حجاب در این عرصه‌ها حضور یابم تا بخشی از وظیفه‌ام را نسبت به نظام و انقلاب به جا بیاورم و توصیه‌ام به همه جوانان این است که پشتیبان ولایت فقیه باشند.

حضور در مسابقات با حفظ حجاب برایم افتخار است

این مربی ورزشی بیان کرد: حدود پنج سال است که فقط داور مسابقات هستم اما در سال 1380 در مسابقات آموزش و پرورش موفق به کسب رتبه دوم کشوری و سوم تیمی شدم؛ ورزش کاراته به دلیل اینکه زیاد رسانه‌ای نمی‌شود نیز جذب در این رشته کاهش پیدا کرده اما اگر تبلیغات بیشتر شود افراد بیشتری به این رشته روی خواهند آورد چراکه این رشته ورزشی بسیار مناسب بانوان است.

وی درباره شیرین‌ترین خاطره‌اش گفت: چند سال پیش با یک تیم سه نفره‌ای که برای مسابقات کاراته به اصفهان رفتیم در آن مسابقه با دخترخاله و دوست صمیمی‌ام هم تیمی بودیم و برای اولین بار بدون حضور خانواده به شهر دیگری می‌رفتیم که آن مدتی که در کنار هم بودیم شیرین‌ترین و ماندگار‌ترین خاطرات را برایم ساخت.

این مربی بسیجی درباره خاطره تلخ خود تصریح کرد: خاطرات تلخ ما هم زمانی رقم می‌خورد که در یک مسابقه می‌بازیم؛ جالب است که چون با دختر خاله‌ام هم سن بودیم همیشه در مسابقات با یکدیگر در یک تیم قرار می‌گرفتیم و زمانی که بازنده می‌شدیم باهم گریه می‌کردیم.

کلهرزاده در پایان تاکید کرد: مسابقات خارج از کشور نیاز به اسپانسر و حمایت دارد، اگر از ما حمایت شود و بتوانیم در مسابقات بین المللی حضور پیدا کنیم قطعا می‌توانیم بسیار موفق شویم و مقام‌های خوبی را ازآن خود کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1618567
ارسال نظر
نظرات