شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618571
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کرمانشاه:

کرونا به ۱۱۰۰ شغل در صنعت گردشگری کرمانشاه آسیب وارد کرد

کرونا به ۱۱۰۰ شغل در صنعت گردشگری کرمانشاه آسیب وارد کرد
امید قادری گفت: در استان کرمانشاه یک هزار و ۱۰۰ نفر در صنعت گردشگری از نظر شغلی طی ماه‌های اسفند و فروردین آسیب دیدند و خسارت این بخش به ۱۸ میلیارد تومان رسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  امید قادری در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا آن هم در فصلی که پیک ورود مسافران بوده است آسیب‌های به صنعت گردشگری وارد کرده البته در کل دنیا صنعت گردشگری در پی این ویروس آسیب دیده است.

وی افزود: در استان کرمانشاه یک هزار و ۱۰۰ نفر در صنعت گردشگری از نظر شغلی طی ماه‌های اسفند و فروردین آسیب دیدند و خسارت این بخش به ۱۸ میلیارد تومان رسید و البته خسارات وارده در ماه اردیبهشت نیز در حال برآورد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۱۹۰۰۰ صنعتگر داریم، بیان داشت: در حوزه صنایع دستی نیز بیش از ۱۷ میلیارد تومان خسارت به استان کرمانشاه وارد شده است.

این مسئول عنوان کرد: به منظور جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه هستیم از جمله اینکه بسیاری از مشاغل که در حوزه صنایع دستی و گردشگری بیمه نبودند و در موارد بیمه مانع جبران خسارت می‌شد که خوشبختانه با دستوری که در این زمینه صادر شد قرار است خسارت صنعتگران و بخش گردشگری جبران شود که بخشی در قالب پرداخت تسهیلات گردشگری خواهد بود.

قادری عنوان کرد: در حال حاضر اماکن گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال فعالیت هستند و البته بر فعالیت آنها نظارت جدی اعمال می‌شود.

وی گفت: طرح‌های حوزه سرمایه‌گذاری و زیرساختها طبق زمانبدی و بر اساس برنامه کرمانشاه ۲۰۲۰ در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه بیان کرد: طی سال گذشته ۷۰۶ میلیارد تومان موافقت نامه اصولی سرمایه‌گذاری صادر شد که پیگیر به سرانجام رساندن آنها هستیم که بخشی موافقت نامه اصولی موافقت ایجاد را اخذ کرده‌اند و بخشی نیز با مشکل کمبود منابع مواجه هستند.

این مسئول خاطر نشان کرد: در این راستا منتظر تسهیلات تبصره ۱۸ و روستایی و عشایری هستیم که موارد تبصره ۱۸ را برای پرداخت معرفی کردیم اما برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری منتظر ابلاغ وزارت کار به استان هستیم.

قادری تصریح کرد: جایگاه کرمانشاه روز به روز در گردشگری کشور علی الخصوص گردشگری غرب نمودار تر می‌شود و گردشگری روستایی به ویژه گردشگری طبیعت‌گردی بیشتر دیده می‌شود بر همین مبنا در حال تکمیل زیرساخت‌ها هستیم.

وی گفت: در حوزه گردشگری مناطق روستایی، آبی، شهری و تفریحی به طور جدی در حال تکمیل زیرساخت‌ها هستیم و امیدواریم ظرف دو سال آینده بتوانیم جهش خوبی در گردشگری استان کرمانشاه ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1618571
ارسال نظر
نظرات