شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618583
مدیر عامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری:

طرح انتقال آب بن- بروجن بزرگترین پروژه استان چهارمحال و بختیاری است

طرح انتقال آب بن- بروجن بزرگترین پروژه استان چهارمحال و بختیاری است
فتح الله صابرپور مدیر عامل آب منطقه ای استان چهارمحال و بختیاری گفت: بزرگترین پروژه ای که در استان چهارمحال و بختیاری برای تأمین آب شرب و صنعت درنظر گرفته شده، طرح انتقال آب بن به بروجن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ فتح الله صابرپور مدیر عامل آب منطقه ای استان چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء اظهار کرد: این طرح که کلیه مجوزات قانونی و زیست محیطی را اخذ کرده، پس از اجرا  آب شرب ۵۰۰ هزار نفر از ساکنان چهارمحال و بختیاری  در ۱۳ شهر و ۱۱ روستارا تامین خواهد کرد.

وی تصریح کرد: آبگیری این طرح از سد زاینده رود آب تخصیص یافته به میزان ۴۱ میلیون مترمکعب را در دو مرحله پمپاژ به استان  چهارمحال و بختیاری می رساند.

صابرپور با اشاره به اینکه طول خط ۱۱۶ کیلومتر بوده که تاکنون ۹۵ کیلومتر اجرایی شده است بیان داشت: پیشرفت کلی پروژه ۶۳ درصد بوده و تاکنون ۲۵۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: به منظور تأمین محل آبگیر طرح نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

صابرپور با اذعان بر اینکه خطوط فرعی این طرح ۱۲۵ کیلومتر بوده که تاکنون اجرایی نشده و نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است عنوان کرد: به منظور تسریع در تأمین آب شرب استان نیازمند همکاری قرارگاه خاتم الانبیا در احداث محل آبگیر هستیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استان چ و ب در تأمین آب استان های همجوار یو طولی دارد و متاسفانه خود از منابع آبی بدون بهره مانده است.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1618583
ارسال نظر
نظرات