شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618640
منحرف‌کردن اذهان عمومی یا حل معضل افزایش قیمت مسکن؟

لزوم ارائه راهکار به جای حذف صورت مسئله/ تصمیم مدیرکل مسکن و شهرسازی برای کاهش نرخ مسکن در بیرجند چیست؟

لزوم ارائه راهکار به جای حذف صورت مسئله/ تصمیم مدیرکل مسکن و شهرسازی برای کاهش نرخ مسکن در بیرجند چیست؟
کاهش قیمت املاک، راهکار واقعی مسئولان را می‌طلبد نه ‌این‌که برخی افراد دنبال پرت‌کردن حواس از مسائل اصلی و پاک‌کردن صورت مسئله باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، افزایش قیمت زمین و مسکن در کشور و خراسان جنوبی، بیش از هر زمان دیگری است. مشکلات این موضوع برای محرومان و زوج‌های جوان بیشتر قابل درک است.

 
به راستی دلایل واقعی افزایش قیمت زمین و مسکن چیست؟ بسیاری بر عدم مدیریت دولت در 6 سال سکانداری را مهم‌ترین عامل افزایش قیمت‌ها در تمامی زمینه‌ها به‌خصوص مسکن می‌دانند. اما در خراسان جنوبی و شهر بیرجند، برخی دست روی مزایده‌های بنیاد مستضعفان گذاشتند. موضوعی که بی‌ربط به افزایش قیمت مسکن نیست اما عامل اصلی به شمار نمی‌رود.
 
مطالبه به‌حق مردم، حذف دلالان و سفته‌بازان از بازار مسکن و واگذاری زمین‌های دولتی به نیازمندان واقعی مسکن است وگرنه در شرایطی که برخی صاحبان و مشاوران املاک روزانه قیمت پیشنهادی خود را برای املاک بالا می‌برند، برگزاری یا عدم‌برگزاری مزایده بنیاد مستضعفان تأثیری در کاهش نرخ املاک ندارد.
 
برای کاهش قیمت املاک باید دنبال راهکار بود؛ نه پرت‌کردن حواس از مسائل اصلی و گرفتارشدن در پاک‌کردن صورت مساله.
 
اگر قرار بود با حذف مزایده‌ها قیمت کاهش یابد که از مزایده آخر بنیاد مستضعفان که باطل شد، زمان زیادی گذشته است. پس چرا افزایش روزانه نرخ املاک ادامه دارد؟
 
راهکار اصلی کاهش قیمت مسکن، واگذاری زمین‌های در اختیار مسکن و شهرسازی به فاقدین مسکن و نه سرمایه‌داران، حذف دلالان و سفته‌بازان از بازار مسکن و مقابله با قیمت‌گذاری غیرکارشناسانه برخی صاحبان و مشاوران املاک برای افزایش سودآوری، اخذ مالیات سنگین از واحدها و زمین‌های خالی برای اجبار به عرضه به بازار است.
 
اما در خصوص املاک بنیاد مستضعفان باید گفت با راهکاری جامع می‌توان با برگزاری مزایده به کاهش قیمت مسکن در بیرجند کمک کرد که مهم‌ترین رکن این راهکار، هزینه‌کرد درآمد حاصل از فروش زمین‌های بنیاد در راستای تولید مسکن ویژه فاقدین مسکن است.
 
با قول مساعد آقای مرتضوی برای هزینه‌کرد تمام درآمد این بنیاد در استان اتفاق های مثبتی در راستای محرومیت زدایی در استان برداشته خواهد شد.  
 
اما یک سوال عمده از مسئول اصلی مسکن در استان؛  
 
مدیرکل مسکن و شهرسازی، تصمیم شما برای کاهش نرخ مسکن در بیرجند چیست؟
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1618640
ارسال نظر
نظرات