شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:21 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618658
رئیس کل دادگستری کرمانشاه:

سازش در اولویت تمام پرونده‌ها قرار گرفته است

سازش در اولویت تمام پرونده‌ها قرار گرفته است
پرویز توسلی‌زاده گفت: از تمام ظرفیت‌ها استفاده می کنیم تا میزان سازش در پرونده‌های قضایی استان را افزایش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پرویز توسلی زاده در نشست با قضات و مسئولین دادسرای کرمانشاه، با تاکید بر لزوم کاهش تعداد پرونده‌های موجود در دستگاه قضائی استان، اظهار داشت: باید تا آنجایی که ممکن است پرونده‌های موجود را از طریق صلح وسازش حل کنیم.

وی افزود: انتظار می‌رود برای رسیدن به این هدف مطلوب، شعب دادسرا با تلاش مضاعف تعداد بیشتری از پرونده‌ها را مورد رسیدگی قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان اعلام کرد: البته برای رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌های دادسرا ۱۵ قاضی جدید را طی هشت ماه گذشته به این مرکز اضافه کردیم و برنامه داریم تا چند ماه آینده هم تعدادی دیگری را اضافه کنیم.

وی گفت: علاوه بر لزوم کاهش پرونده‌های موجود، تعداد پرونده‌های ورودی به دادسرا هم باید سیر نزولی داشته باشد که برای این منظور در بحث پیشگیری و سازش بیشتر کار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سازش باید در تمام پرونده‌های دادسرا مورد تاکید قرار گیرد، گفت: باید این نگاه و رویکرد را در میان قضات ایجاد کنیم که زندانی کردن نباید به راحتی انجام گیرد و توجه به این مسئله را در تک تک پرونده‌ها داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری با تاکید بر اینکه مجازات کردن هزینه‌های زیادی را بر جامعه، فرد بزهکار، خانواده و دستگاه قضا تحمیل می‌کند، اعلام کرد: قضات تلاش کنند تا میزان سازش در پرونده‌ها را به حداکثر رسانده و از کمک بزرگان و متنفذین در این راه استفاده کنند و به جامعه و مردم آرامش ببخشند.

توسلی زاده تاکید کرد: طبق آمارها حدود ۱۰ درصد جرایمی که در استان رخ می‌دهد، در حوزه جرایم مهم قرار می‌گیرند، لذا قضات ما باید بیشتر به این پرونده‌ها تمرکز کنند و سایر پرونده‌ها را به سمت سازش و قرار نهایی سوق دهند.

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر لزوم کاهش تعداد بازداشتی‌ها، اظهار کرد: در ماه‌های گذشته یکی از سیاست‌هایی که در استان آن را اجرایی کردیم کاهش تعداد بازداشتی‌ها بود که خوشبختانه منجر به نتیجه شده و آمار زندانیان ورودی ما کاهش یافته است.

وی در ادامه از قضات دادسرای استان خواست تا به مدیریت پرونده‌ها و اختلافات بپردازند و گفت: متأسفانه گاهاً برخی منازعات و اختلافاتی که چندان جدی نیست، منجر به جرایم مهمتری شود که برای جلوگیری از این مسئله باید آنها را مدیریت کرد.

توسلی زاده همچنین با تاکید بر لزوم مردمی کردن دادگستری، افزود: این موضوع نیز مورد توجه رئیس قوه قضائیه است که کار ما باید منجر به آرامش مردم شود و ما نیز بدنبال اجرایی شدن آن هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1618658
ارسال نظر
نظرات