شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:13 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618685
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کرمانشاه عنوان کرد؛

انجام ۲۶۳ ماموریت برای انتقال افراد مشکوک به کرونا طی اردیبهشت ماه

انجام ۲۶۳ ماموریت برای انتقال افراد مشکوک به کرونا طی اردیبهشت ماه
هومن رفیعی گفت: ۲۶۳ ماموریت برای انتقال افراد مشکوک به کرونا طی اردیبهشت ماه انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هومن رفیعی در گفتگو با  خبرنگار  مرصاد ،  اظهار داشت: در سطح استان کرمانشاه ۱۶ دستگاه آمبولانس مختص انتقال بیماران مشکوک به ویروس کرونا است.

وی افزود: طی اردیبهشت‌ماه ۲۳۶ مأموریت برای انتقال افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی در سطح استان کرمانشاه انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: میانگین انجام مأموریت‌های روزانه در اردیبهشت ماه بین ۸ تا ۱۰ مأموریت و در خرداد ماه بین ۱۵ تا ۱۸ مورد است.

رفیعی خاطرنشان کرد: مردم نباید برای هر موردی با خطوط تلفن مرکز فوریت‌های پزشکی تماس بگیرند بلکه افراد سالمندان، مادران باردار و افرادی که دچار سرفه‌های خشک، تنگی نفس و تب هستند و امکان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته را ندارند باید تماس بگیرند.

وی عنوان کرد: همچنین از دست دادن حس چشایی و بویایی، بی‌حالی، ضعف، سرگیجه، اسهال و استفراغ نیز از علائم ابتلاء به ویروس کرونا بوده است.

این مسئول بیان داشت: این افراد می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۹۰ یا ۴۰۳۰ برای دریافت مشاوره تماس برقرار کنند و از اشغال خطوط ۱۱۵ بپرهیزند.

وی تصریح کرد: همچنین این افراد می‌توانند به مراکز ۱۶ ساعته که در سطح شهر کرمانشاه چهار مرکز واقع در مرکز سینا در کمربندی، جعفرآباد، مسکن و شهرک امام خمینی مراجعه کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش بیمار در شهرستان‌ها در صورت افزایش تعداد بیماران از طریق اتوبوس آمبولانس به مرکز استان انتقال داده می‌شوند و تا کنون دو مأموریت انتقال از شهرستان جوانرود به کرمانشاه انجام شده است.

رفیعی گفت: از مجموع ۱۵ تا ۱۸ مأموریت انجام شده در طول روز حدود ۳ تا ۴ نفر در نهایت مبتلا به ویروس کرونا هستند.

وی عنوان کرد: مردم تنها در صورت ضرورت از منزل خارج شوند و پس از خروج از منزل مسائل بهداشتی نظیر شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1618685
ارسال نظر
نظرات