شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618691
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

دانشجوی مطالبه گر رزمنده وسط میدان است

دانشجوی مطالبه گر رزمنده وسط میدان است
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه دانشجوی مطالبه گر رزمنه وسط میدان است گفت :دانشجو اگر مطالبه گری نکند یک فرد حنثی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس  مسعود پرهیزگار با اشاره به اینکه دانشجویان موذنین جامعه  هستند که مهمترینکار آنها مطالبه گری است  گفت :دانشجویان بر اساس رسالتشان جامعه را رصد و نسبت به آن مطالبه گری می کنند.

وی نقد سریع و پی پرده را  از ویژگی‌های جوان دانشجو اارزیابی کرد و تاکید کرد :باید به موضوع مطالبه گری دانشجویان در سطح جامعه اهمیت داده شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان اظهار داشت : بسیج دانشجویی در سطوح مختلف در عرصه‌های فرهنگی مذهبی و آموزشی به مسائل ورود کرده و مشکلات را در سطح استان بررسی می کند .

وی گفت: با توجه به گفته مقام معظم رهبری نسبت به بحث گرایی نگاهی هست بربایه پر انرژی بودن جوان که متاسفانه در سطح استان این امر جایگاهی ندارد ، چون زبان دانشجو اگر برای بعضی از مسئولین تلخ می باشد تلخی زبان مردم است که او مطالبه می کند.

 


پرهیزگار خاطر نشان کرد :دوستان ما در چند عرصه فعالیت دارند و در قالب اردوهای جهادی که به مناطق محروم اعزام می شوند که تازگی به حاشیه شهرها نیز ورود پیدا کرده ایم و در سطوح مختلف  به فعالیت های خود در عرصه محرومیت زدائی و اقتصادی و پزشکی به مردم کمک می کنیم .

نماینده ولی فقیه در استان  گفت؛آینده جهانی در آرمانها انقلاب اسلامی دیده می شود و هنگام ظهور امام زمان عج با همین قوانینی که شیعه تعریف کرده است جهان را اداره خواهد کرد و ما هم مسئولیم  از من گرفته تا استاندار، دانشجویان و حتی مردم  که می تواند در جامعه تاثیر  گذار باشد و یک دانشجو چه پسر و چه دختر می تواند  در جامعه تاثیر گذاری خود را نشان دهد.


آیت الله سید نصیر حسینی ابراز داشت :دانشجو اگر مطالبه گری نکند یک فرد حنثی است و کاری به مسائل سیاسی و اقتصادی و ...ندارد و دانشجویی که مطالبه گر نسیت در واقع بیدار نیست یک دانشجوی مطالبه گر یک رزمنده بیدار در وسط میدان است و باید جامعه را رصد کند  و آنچه نیاز جامعه است مطالبه کند .


وی بیان داشت:مطالبه گری  باید در چهار چوب قانون اسلامی، درست و سازنده باشد چون گاهی یک مطالبات غلط می تواند جنبه منفی داشته باشد.

امام جمعه یاسوج گفت؛یک کاری که دانشجو می تواند در حوزه مطالبه گری انجام دهد  کار فرهنگی است که با قلم و زبانش  در جامعه تاثیر داشته باشد و در این رابطه شما مطالبه گر و فرهنگ سازی کنید ، همچنین به مردم یاد بدهید که روشهای مطالبه گری چگونه است تا مردم در جریان صحیح مطالبه گری قرار گیرند.


وی افزود؛ما از شما حمایت خواهیم کرد،و حاکمیت و مسئولان وظیفه دارند که دغدغه های دانشجویان را مد نظر قرار دهند و زمینه های کار و اشتغال را فراهم کنند.

آیت الله حسینی اذعان داشت :دانشجو باید ادب دانشجویی خود را در تمام مراحل رعایت کند و به نوع پوشش خود و چگونگی برای حضور در کلاس را یاد بگیرد که شما ها بعنوان مطالبه گر باید این موارد را در دانشگاهها پیگری کنید و مثل ایام کرونا که شما میدان داری کردید آنجا هم میدان داری کنید.


 

وی  با اشاره به اینکه دانشگاه باید مهد علم و اخلاق باشد گفت:شورای جوانان تشکیل خواهد شد و قطعا از شما در این زمینه استفاده  خواهیم کرد چرا که استان ما از لحاظ منابع ظرفیت های عظیمی دارد ولی متاسفانه فقر زیاد هست و باید فکری به حال فرهنگ کار و اشتغال این استان کرد.

نماینده ولی فقیه در پایان با تاکید بر اینکه امام وقتی خواستند انقلاب کنند اول فرهنگ سازی کردند بعد انقلاب کردند اظهار داشت:در بحث فرهنگ سازی باید تلاش و سعی کنید مردم را تنبل بار نیاورید و راه روش را به مردم یاد بدهید تا مردم خودشان بیشتر این زمینه ها را برای خودشان فراهم کنند.

اننهای پیام/

https://www.dana.ir/1618691
ارسال نظر
نظرات