شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1618978
امام جمعه قزوین:

رفع فقر و تقویت عدالت مستلزم جدیت در اجرای دین است

رفع فقر و تقویت عدالت مستلزم جدیت در اجرای دین است
عبدالکریم عابدینی گفت: در مواسات اگر اجرای دین را با جدیت دنبال کنیم، فقرا تلخی فقر را احساس نخواهند کرد؛ همچنین اگر در عدالت اجرای دین را جدی بگیریم شاهد فاصله طبقاتی نخواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین ظهرامروز(سه شنبه) در دیدار جمعی از مدیران حوزه علمیه خواهران قزوین با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: امام خمینی(ره) در خصوص جایگاه ولی فقیه فرموده پیامبران و ائمه سه رسالت داشتند که عیناً متوجه ولی فقیه نیز می‌شود اگرچه به ولی فقیه وحی نمی‌شود اما سه رسالت مهم در زمان غیبت نباید زمین بماند.

وی تصریح کرد: پیامبران سه کار مهم در باب حکومت‌داری، ارتباط با مردم و پاسخگویی به نیاز جامعه داشتند که عیناً به ولی فقیه موکول شده است که شامل آموزش، اجرا و صدور دین است و ما نیز اگر می‌خواهیم در راستای منویات ولی فقیه حرکت کنیم باید این سه موضوع را جدی بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به توان نظامی جمهوری اسلامی عنوان کرد: امروز به برکت اجرای دین و آیه «وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة» به توان بسیار بالایی در عرصه‌های نظامی دست یافته‌ایم و باید تلاش کنیم این مهم را به سایر عرصه‌ها نیز توسعه دهیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: در مواسات نیز اگر اجرای دین را با جدیت دنبال کنیم، فقرا تلخی فقر را احساس نخواهند کرد، اگر در عدالت اجرای دین را جدی بگیریم شاهد فاصله طبقاتی نخواهیم بود. اگر در عرصه اجرای «وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة» موفق عمل کردیم باید در تمام عرصه‌های دینی نیز موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش، اجرا و صدور دین رسالت‌های حوزوی است، اظهار کرد: امیدوار هستیم حوزه علمیه بسیجی‌وار، پرچم‌دار آموزش، عمل و صدور دین باشد و در این عرصه‌های مهم نقش‌آفرین باشد.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان قزوین تصریح کرد: برخی نهادها از جمله ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی هستند که رزومه کاری‌شان نباید بر روی کاغذ دیده شود بلکه باید آنقدر کار کرده باشیم که از خروجی کارها اثر کارهای ما در عرصه میدانی دیده و مشخص باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1618978
ارسال نظر
نظرات