شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/03/30 شناسه خبر: 1619217
پس از توپباران مقر احزاب مسلح در مرزهای غربی؛

گروهک‌های مسلح دیگر جرات اخاذی از کولبران را نخواهند داشت

گروهک‌های مسلح دیگر جرات اخاذی از کولبران را نخواهند داشت
پس از توپباران مقر گروهکهای مخالف مردم کردستان توسط سپاه در مرزهای غربی و فراری دادن آنها, از این پس دیگر کولبران نگران اخاذی و زورگیری توسط این گروهکها نخواهند بود و با خیال آسوده می توانند تردد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی،مواضع و مقر گروهک های مسلح مخالف مردم کردستان که مقررهای آنان در اقلیم کردستان عراق است در عملیات اقتدار شهدای کرد مسلمان مورد هدف قرار گرفته است و این گروه ها از نزدیکی مرزهای ایران مجبور به عقب نشینی شده اند.

به گفته فرماندهان سپاه پاسداران, این رزمایش رزمی فرهنگی به منظور حراست از امنیت مرزهای غربی به اجرا در آمده است که بخشی از آن در مناطق دیواندره, سقز, بانه و مریوان اجرا می شود.
 
بر اساس گزارش های متعدد رسیده از کولبران، نیروهای کومله و دمکرات طی سالهای گذشته تاکنون بارها و بارها سد راه کولبران شده و از آنها باج گیری کرده و بارها را با اسلحه از کولبران رنجدیده اخاذی کرده اند و باعث ناامنی در این مناطق شده اند. در رزمایش اقتدار شهدای کرد مسلمان بنا بر این است که سپاه جرات اخاذی از کولبران را از گروهکهای مسلح بگیرد. 
 
بر اساس این گزارش، از روز سه شنبه 27 خردادماه 1399، مناطق مرزی و کوهستانی مرز اقلیم کردستان عراق با کردستان ایران که محل استقرار گروهکهای مسلح مخالف مردم کردستان است از سوی توپخانه های سپاه، مورد هدف قرار گرفته است.
 
 توپ باران پایگاه ها و مکان های حضور گروهکها، در آلانه و چومان، همچنان ادامه دارد.
 
گروهکهای مخالف مردم کردستان در این مکان ها حضور مستمر دارند و نیروهای خود را در آلانه و چومان مستقر می کنند و با حمایت تسلیحاتی اسراییل و مادی چند کشور عربی از این طریق اقدام به ناامنی و اعزام نیرو به داخل ایران می کنند.
 
سپاه پاسداران بارها به مسئولان اقلیم کردستان عراق هشدار داده که مانع فعالیت های این گروهکها در منطقه شوند اما اقلیم کردستان عراق در عمل هیچوقت مانع اقدامات آنها نشده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619217
ارسال نظر
نظرات