شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1399/03/31 شناسه خبر: 1619356
قم الگویی برای مبارزه با کرونا در کشور (2):

تشکیل قرارگاه کریمه اهل‌بیت (ع) اقدامات گروه‌های جهادی را منسجم و هدفمند کرد

تشکیل قرارگاه کریمه اهل‌بیت (ع) اقدامات گروه‌های جهادی را منسجم و هدفمند کرد
مدیر قرارگاه جهادی امام حسن عسگری (ع) قم گفت: تشکیل قرارگاه کریمه اهل‌بیت (ع) اقدامات گروه‌های جهادی را منسجم و هدفمند کرد که می‌تواند الگویی برای استان‌های درگیر این بیماری باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحمت‌الله آقایی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، با اشاره به حضور گسترده و پرشور گروه‌های جهادی درروند مبارزه با کرونا در قم اظهار داشت: گروه‌های جهادی در سراسر کشور در طی سال‌های اخیر و به‌خصوص بعد از بیانات چند سال پیش مقام معظم رهبری به‌خوبی در زمان‌های بحرانی و اضطراری تشکیل‌شده و خدمات ارزنده‌ای را نیز انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: در خصوص بیماری کرونا نیز در استان قم از همان روزهای اول جهادگران وارد عمل شدند و به‌خوبی توانستند به وظایف خود عمل کنند.
آقایی ساماندهی و ایجاد هماهنگی بین گروه‌ها را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: نکته مهم این است که در ساماندهی نیروهای جهادی باید به‌خوبی عمل شود و در این زمینه قم موفقیت و تجربه‌ای خوبی به دست آورد.
وی افزود: تجربه خوبی که در قم داشتیم تشکیل قرارگاه کریمه اهل‌بیت (ع) بود که در گام نخست شهر قم را منطقه بندی کرد و در ادامه به‌خوبی اعضای گروه‌های جهادی هر منطقه را شناسایی کرده و با سایر گروه‌ها هماهنگ کرد.
مدیر قرارگاه جهادی امام حسن عسگری (ع) قم تأکید کرد: این‌که گروه‌های جهادی بدانند که از کجا شروع کنند و به کجا بروند و چه‌کارهایی را انجام دهند را این قرارگاه کاملاً دقیق مشخص کرد.
وی افزود: در استان‌هایی که هم‌اکنون درگیر این بیماری هستند ساماندهی و ایجاد هماهنگی بین گروه‌های جهادی می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.
آقایی موقعیت‌شناسی را یکی دیگر از محورهای خدمت‌رسانی بهتر عنوان کرد و گفت: گروه‌های جهادی باید یک موقعیت‌شناسی دقیق و درستی داشته باشند به‌عنوان‌مثال در برخی از زمان‌ها نیاز است به بیماران کمک کنند و یا در مراکز خدمات حضور پیدا کنند، تشخیص این‌که در زمان‌های مختلف چه اقداماتی نیز انجام بدهند بسیار مفید و کارآمد است.
وی تصریح کرد: در برخی زمان‌ها مردم به نهادهای دولتی اعتماد نکرده و از دادن آمار بیمارانی که در خانه‌ها هستند چشم‌پوشی می‌کنند، در این موارد مردم به گروه‌های جهادی اعتماد بیشتری می‌کنند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619356
ارسال نظر
نظرات