شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/03/31 شناسه خبر: 1619478
رئیس کل دادگستری کرمانشاه مطرح کرد؛

تشکیل پرونده برای مفاسد اقتصادی مرز پرویزخان/ ۲۰ نفر بازداشت شدند

تشکیل پرونده برای مفاسد اقتصادی مرز پرویزخان/ ۲۰ نفر بازداشت شدند
پرویز توسلی زاده از تشکیل پرونده مفاسد اقتصادی در مرز پرویزخان برای قاچاق سازمان‌یافته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، پرویز توسلی زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: دستگاه قضا نیازمند جلب اعتماد عمومی است که برای این مهم نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم.

وی به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه قضائی استان کرمانشاه در ۹ ماهه اخیر و پس از انتصاب خود در این سمت پرداخت و افزود: در حوزه دادسراها از حیث عملکردی در شهریورماه سال گذشته در رتبه سی‌ویکم کشور قرار داشتیم و در حال حاضر در رتبه دوم قرار داریم.

به گفته رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه، در حوزه دادگاه‌های عمومی و انقلاب در جایگاه پنجم، در حوزه اجرای احکام در رده اول و در محاکم تجدیدظر در جایگاه چهارم کشور قرار داریم.

توسلی‌زاده سپس مهمترین موضوعاتی که دستور کار دادگستری کل استان قرار گرفته را برشمرد و گفت: کاهش موجودی دادگستری‌ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که دنبال می‌کنیم و سعی می‌کنیم این آمار را در تمام جهات به حد قابل قبولی کاهش دهیم.

وی ادامه داد: در پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۲۸۵ هزار و ۳۲۵ پرونده به جز شوراهای حل اختلاف به دادگستری‌های استان وارد و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
این مسئول پرونده‌های وارده به اجرای احکام مدنی را ۱۷ هزار و ۶۰۹ فقره اعلام کرد که ۲۴ هزار و ۱۲۶ پرونده نیز در این حوزه مختومه شده‌اند و در اجرای احکام کیفری نیز ۲۸ هزار و ۳۳۶ پرونده وارد و ۲۷ هزار و ۵۹۲ پرونده مختومه شده است.

توسلی‌زاده بیان داشت: در مجموع ۶۳ هزار پرونده در شعب دادگستری استان کرمانشاه موجود و در حال رسیدگی است.

وی، کاهش جمعیت کیفری را از دیگر اولویت‌های کاری دستگاه قضائی استان اعلام کرد و افزود: بهترین راه برای تحقق این موضوع این است که قضات اعتقادی به مجازات و بازداشت نداشته باشند که قضات استان توجیه شده‌اند و آمار هم نشان از کاهش این موضوع دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: در مهرماه سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ مورد بازداشتی صورت گرفته که اغلب آنها آزاد شدند، لذا با توجه به مسائلی که برای افراد در این زمینه پیش می‌آید تصمیم به کاهش جمعیت کیفری استان داشتیم که این امر موجب شد تا این آمار در اردیبهشت‌ماه امسال به ۳۰ نفر تقلیل یابد.

توسلی‌زاده، جلب اعتماد عمومی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی را از دیگر اولویت‌های دادگستری استان اعلام کرد و بیان داشت: مردم باید به قضات اعتماد داشته و آرای آنها را قبول کنند.

وی اشاره‌ای به آمار بالای مراجعات مردمی به دستگاه قضا داشت و گفت: در سال گذشته ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معادل تقریباً دوبرابر جمعیت استان کرمانشاه به دادگستری‌های استان مراجعه کردند که باید این مراجعات کاهش یابد.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه یکی دیگر از اولویت‌های کاری را مردمی کردن دستگاه قضا عنوان و بیان کرد: یکی از این راهکارها سامانه گویای ۳۸۲۱۱۱۷۰ است که شهروندان می‌توانند با آن تماس و مشکلات و خود را مطرح کنند.

توسلی‌زاده رسیدگی به پرونده‌های مسن و معوقه، التزام ادارات دولتی به رعایت وظایف خود در پیشگیری از جرم، کیفیت رسیدگی و اتقان آرا و حمایت از تولید را از دیگر موضوعات مهم پیگیری شده توسط دادگستری استان برشمرد.

وی همچنین پیگیری موضوع سازش را از دیگر موضوعات مهمی عنوان کرد که به جد در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد و افزود: تمام پرونده‌های در حوزه استان را مدیریت می‌کنیم تا اختلافات کم‌اهمیت منجر به وقوع جرم بزرگی نشود.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه در مورد وضعیت رسیدگی به موضوع تخریب منزل پیرزن کرمانشاهی که منجر به مرگ وی شد نیز گفت: برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز وظیفه شهرداری است، البته می‌توانست این حکم بهتر اجرا شود.

توسلی‌زاده گفت: به محض اطلاع برای این حادثه تشکیل پرونده صورت گرفت و اولین اقدام برای بازداشت افراد مسئول انجام شد و به مدیران نیز توصیه‌های لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی داده شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ماجرای پرویزخان و مفاسد اقتصادی صورت گرفته در این مرز نیز اظهار داشت: پرونده مفاسد اقتصادی با عناوین ارتشاء و قاچاق سازمان‌یافته برای برخی از افراد دخیل در این امر تشکیل و ۱۰ تا ۲۰ نفر نیز در این مورد بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619478
ارسال نظر
نظرات