شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/31 شناسه خبر: 1619522
استاندار سمنان در جلسه شورای اداری:

5 شهرستان سمنان در وضعیت سفید قرار دارند/اولویت در انتصابات با نیروهای توانمند است

5 شهرستان سمنان در وضعیت سفید قرار دارند/اولویت در انتصابات با نیروهای توانمند است
استاندار سمنان با اشاره به سهم بانوان در مناصب مدیریتی استان گفت: بانوان فرهیخته استان چیزی کمتر از مردان برای مدیریت ندارند و بسیاری از بانوان را که توانایی کار اجرایی دارند را باید بکار بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای اداری استان سمنان با اشاره به اوضاع کرونا در استان سمنان گفت: در مقطعی به عدد ۵۳۰ نفر بستری در یک روز در سطح استان رسیده بودیم اما در حال حاضر 34 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

آشناگر اضافه کرد: در حال حاضر شاهرود میامی مهدیشهر گرمسار و آرادان شهرهای سفید و بوده و سایر شهرها در وضعیت زرد قرار دارند.

وی همچنین ادامه داد: نوع رفتار بیماری تضمینی ندارد که شهرهای سفید در همین وضعیت باقی بمانند یا زردها هم سفید یا قرمز نشوند. نیاز به مراقبت جدی است و تاکید جدی بر فاصله گذاری و استفاده از ماسک می‌شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در تامین اقلام بهداشتی نداریم اظهار کرد: به جز روزهای اول که در تامین اقلام مشکل داشتیم، روزهای بعد تسلط و اشراف بیشتر شد و درحال حاضر نیز مشکل جدی نداریم.

آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود به سال جهش تولید اشاره کرد و گفت: امسال از سوی رهبر انقلاب سال جهش تولید نامگذاری شد و این عنوان تنها یک شعار نیست بلکه یک استراتژی است و همه مدیران باید توجه به این هدف داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسیدن به این شعار موانع و الزاماتی دارد ابراز کرد: بخشی از موانع در حوزه استان نیست و جزو تصمیمات نظام است که مراجع ذیصلاح باید درمورد آن تصمیم‌گیری کنند.

استاندار سمنان تشدید تحریم ها را یکی از موانع جدی عنوان کرد و افزود: متاسفانه دشمنی دشمنان هرروز بیشتر می‌شود و بر فشارهای خود عللیه کشور می افزایند.

آشناگر کاهش تولید و فروش نفت و اخلال در سامانه مبادلات ارزی را یکی دیگر از موانع جهش تولید دانست و گفت: با کاهش فروش نفت، تولید نفت نیز کاهش یافته و درامد آن بخش که به فروش می رسد هم با مشکلات بانکی و ارزی روبروست.

وی با اشاره به فشارهای رسانه ای و روانی دشمنان گفت: یکی از مهمترین کارکردهای دشمن گسترش جنگ روانی است تا نظام را ناکارامد جلوه دهد و در کنار تحریم ها یک جنگ ترکیبی را در پیش گرفته است.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه  باید کار و تلاش مدیران و مسئولان در این شرایط بیشتر شود اظهار کرد: مجموعه‌های قوا با یکدیگر باید یکپارچگی، وحدت و همدلی داشته باشند. نیازی نیست مدیران از تریبون‌ها باهم حرف بزنند بلکه مسائل و مشکلات باید بین خودمان حل شود.

آشناگر با اشاره به محدودشدن منابع مالی دولت گفت: یکی از الزامات تحقق شعار سال، تامین منابع مالی است. با گسترش کرونا و افزایش تحریم‌ها نمی‌توان از ابزار افزایش مالیات استفاده کرد و از سویی منابع دولت برای کمک به مشاغل خرد نیز مورد استفاده قرار می گیرد پس باید به فکر منابع دیگر باشیم.

وی خواستار حمایت از بازار سرمایه شد و افزود: از این ظرفیت باید برای فروش دارایی‌های دولت استفاده شود و این یک بضاعت مطلوب است تا در شرایطی که امکان استفاده از سرمایه های خارجی وجود ندارد از سرمایه های داخلی نهایت بهره را ببریم.

استاندار سمنان با بیان اینکه قوانین دست‌وپا گیر باید اصلاح و بازنگری شود ابراز کرد: تغییر و اصلاح قوانین مالیاتی، گمرکی، بیمه‌ای و بانکی  باید مورد توجه نمایندگان قرار گیرد تا دستگاه های اجرایی نیز در جهت تحقق شعار سال عملکرد بهتری داشته باشند.

آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب فاطمه منصوری بعنوان معاون توسعه و مدیریت استانداری سمنان گفت: یکی از سیاست‌های اصولی رئیس جمهور ارتقا سهم بانوان در مدیریت کشور است. استان سمنان از این جهت ششم کشور است اما قانع‌کنتده نیست.

وی در ادامه گفت: بانوان فرهیخته استان چیزی کمترازمردان برای مدیریت ندارند و بسیاری از بانوان را که توانایی کار اجرایی دارند را باید بکار بگیریم

استاندار سمنان تاکید کرد: استفاده از نیروهای بومی منطقه و نیروی توانمند آشنا به کار در اولویت انتصابات است و امیدواریم خانم منصوری تجربه موفقی در این جایگاه داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619522
ارسال نظر
نظرات