شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619682
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام اثبات عدم پایبندی اروپایی‌ها به برجام بود

قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام اثبات عدم پایبندی اروپایی‌ها به برجام بود
حمیدرضا ترقی، قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام را نشانه هم‌جهتی اروپا با آمریکا و اثبات عدم پایبندی آنها به برجام عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد درباره صدور قطعنامه ضد ایرانی توسط شورای حکام اظهار داشت: این قطعنامه اگرچه الزام عملی برای ایران به دنبال ندارد، اما بیانگر هم خطی و هم جهتی اروپا با آمریکا است و مکمل خروج آمریکا از برجام تلقی می‌شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد اروپایی‌ها با دو سال معطل کردن ایران برای حفظ برجام امروز باطن خود را با این قطعنامه نشان دادند و اثبات کردند همچنان فاقد تعهد و پایبندی به برجام هستند و مانند آمریکا به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، بلکه دنبال آن هستند که برجام یک طرفه مورد توجه ایران قرار گیرد بدون آنکه آنها به تعهدات خود عمل کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: این امر برای دولت و افرادی که به برجام امیدوار بودند یک شکست سیاسی دیگر بود و نشان داد اعتماد به اروپا و آمریکا بی‌جا و غلط است و نباید با طناب پوسیده آنها به چاه رفت.

ترقی خاطرنشان کرد: ایران هم باید برجام را تمام شده تلقی کند زیرا نه آمریکا و نه اروپا به تعهدات خود عمل نکردند و با این اقدام و بیانیه نشان دادند که پایبند به برجام نیستند.

وی عنوان کرد: گروه پنج به علاوه یک نیز با عدم پایبندی به برجام نشان دادند ایران باید برجام را تمام شده تلقی کند و به عنوان قراردادی که از سوی طرف مقابل نقض شده هیچگونه تعهدی نسبت به آنها نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل بین‌الملل  گفت: این اقدامات نتیجه اعتماد غلط به آمریکا و غرب و اشتباه محاسباتی است که در رابطه با مذاکره با غرب و آمریکا برای افرادی که تصور می کردند مذاکره می تواند مشکلات اقتصادی را حل کند و مانع تحریم‌ها ‌شود در حالی که نه تنها مانع تحریم‌ها نشد بلکه آنها را افزایش داد.

وی افزود: همان نتیجه که دولت اصلاحات در پایان مذاکره و تعامل با غرب و آمریکا گرفت و ننگ محور شرارت را هم به ما زدند امروز نیز با ادبیات دیگری از مذاکره اخذ شد بنابراین نشان می‌دهد مذاکره با غرب که ادعاها و خواسته های خارج از مقررات بین الملل دارد هیچ گاه به نتیجه نمی رسد و پایبندی به توافق با آنها بی اساس و بی نتیجه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619682
ارسال نظر
نظرات