شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619744
دستان مهربانی که جوانه امید را در دل پیرمرد بیجاری کاشت؛

همت بلند سپاه بیجار در خدمت به خانواده‌ای که محرومیت همنشین زندگی آنهاست+عکس

همت بلند سپاه بیجار در خدمت به خانواده‌ای که محرومیت همنشین زندگی آنهاست+عکس
پس از شنیدن خبر احداث خانه ای 60 متری در دل روستا به همت سپاه بیجار و همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) بارقه امید در چشمان پیرمرد 75 ساله که سهمش از زندگی فقر و محرومیت است را می‌توان دید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، شاید آن روزی که دولتمردان و نمایندگان خانه ملت، جهاد سازندگی را که یادگار امام راحل بود با وزارت کشاورزی در هم آمیختند گمان و ظنشان براین نمی رفت که با این درهم آمیختگی، رسیدگی به روستانشینان گرفتار در فقر و محرومیت، با کدام نهاد دولتی خواهد بود؟اما این موضوع در سال ۷۹ و با حکم مدبرانه رهبر انقلاب به نوعی مسیر امیدوارکننده ای را پیش گرفت.

بسیج موظف به ایجاد سازمان بسیج سازندگی شد و از سویی پوششی مناسب اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اقشار مختلف در دستور کار قرار گرفت و از سوی دیگر مرهم نهادن بر دل پر رییش محرومان جامعه، آنها که با گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب هنوز هم آنچنان که در خور شان آنهاست از خوان نعمت انقلاب که قرار بود، پابرهنگان و مستضعفان التیام درد یابند، بهره نبرده اند، وظیفه دوم این سازمان عنوان شد.

در این روزگار وانفسا که هر کسی به فکر انجام کار روزمره خودش است، هستند افرادی که هنوز در راه خدا عاشق خدمت به مردم محروم هستند و در راه خدا بی منت عاشقی می کنند.

استان کردستان که از محرومترین استان های کشور است ، بدون شک دارای روستاهای فاقد امکانات اولیه زندگی است که شهرستان بیجار از این امر مسثنی نیست.

در طول سالیان گذشته به همت سپاه بیجار و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی تعداد زیادی از محرومان ساکن در روستاهای بیجار صاحب خانه شدند.

مهربانی و فداکاری در قالب پروژه های محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی سپاه بیجار دو واژه ژرف و پر معنا است ، به گونه ای که عده ای از سبز پوشان سپاه پاسداران در دور افتاده ترین روستاهای بیجار گروس اقدام به ساخت خانه، جاده سازی، ساخت غسالخانه و مرمت و بازسازی مدرسه کرده تا شاید ذره ای از مشکلات مردم محروم و مظلوم این مناطق کاسته شود.

امروز صبح همراه فرمانده سپاه بیجار، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و مدیر بهزیستی مقصدمان روستای قزلعلی در 10 کیلومتری شهر بیجار بود.

روستایی که مردمان محروم آن چندین سال است سلامتی آنها قربانی فاضلاب روبازی شده است که گوش هیچ مسئولی با رسیدگی به این مشکل اساسی شنوا نیست.

به داخل آبادی رسیدیم، محرومیت را می شود در روستا دید ، خانواده ای تقریبا 10 نفره به استقبالمان آمدند.

پدر خانواده سر گفتگو را با فرمانده سپاه باز کرد ، از فقر و محرومیت و مشکلات زندگیش گفت، از فرزندان بیکار و دو اتاق نمور که محل زندگی 12 نفر است، از اثاثیه بلاتکلیف فرزندش در یک انباری که شب ها در آنجا می خوابد.

کاک محمد اظهار داشت: فقر و نداری جزعی از زندگیمان شده است ، اما مسوولان باید بدانند در دور افتاده ترین روستاهای این کشور چه زندگی های سختی می گذرد.

وی ضمن قدردانی از همت فرمانده سپاه جهت ساخت خانه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بیان داشت: زندگی کردن 12 نفر در یک اتاق کوچک با کمترین امکانات زندگی موجب دلسردیم از روزگار شده زیرا همیشه شرمنده فرزندانم هستم.

فرمانده سپاه بیجار در این دیدار گفت: یکی از افتخارات سپاه کمک به محرومان جامعه است و در این راستا تا کنون 50 واحد مسکن محرومین با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی احداث و در اختیار نیازمندان روستایی شهرستان بیجار قرار داده شده است.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های سپاه بیجار در سال 99 احداث 120 واحد مسکونی محرومین با مشارکت کمیته امداد است.

میرآقایی با تاکید بر اینکه ساخت 30 واحد مسکونی آغاز شده و مرحله سفت کاری آن نیز به پایان رسیده ، گفت: طبق برنامه اولیه ساخت 50 واحد  مسکونی در برنامه بسیج سازندگی بیجار قرار گرفته بود اما با پیگیری های انجام شده تعداد ساخت خانه محرومین با مشارکت کمیته امداد به 120 واحد رسید.

فرمانده سپاه بیجار با بیان اینکه مردم ولی نعمتان این انقلاب هستند، اعلام کرد: امیدواریم تا پایان سال آینده با تحویل این 120 واحد مسکن محرومین نقش مهمی در محرومیت زدایی در مناطق روستایی بیجار ایفاء نمائیم.

وی تصریح کرد: در راستای ساخت منزل مسکونی برای این خانواده در روستای قزلعلی مبلغ 40 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در اختیار آنها قرار داده می شود و جهت حمایت ای خانواده تحت پوشش کمیته انداد و بهزیستی قرار می گیرند.

با سخنان فرمانده سپاه بیجار بارقه امید در دل پیرمرد 75 ساله که سهم وی از این روزگار رنج و فقر بوده است جرقه زد و امیدوار بود که مهدی پسرش در زمستان پیش رو در سرپناهی امن می تواند خوب زندگی را حس کند.

لازم به ذکر است در این دیدار دو بسته معیشتی به ارزش 700 هزار تومان توسط فرمانده سپاه بیجار به این خانواده اهدا شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1619744
ارسال نظر
نظرات