شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619766
رییس کل دادگستری استان اردبیل:

برخورد بدون مماشات با متخلفان/ فعالیت تعاونی های مسکن باید قاعده مند شود

برخورد بدون مماشات با متخلفان/ فعالیت تعاونی های مسکن باید قاعده مند شود
رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با متخلفانی که در صدد بر هم زدن جو عمومی و درآمد زایی از راه غیر قانونی باشد، بدون ملاحظه کاری و مماشات برخورد شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، ناصر عتباتی در جلسه بررسی مشکلات تعاونی های مسکن استان اردبیل، اظهار داشت: نباید با ملاحظه کاری و مماشات با متخلفان برخورد کنیم بلکه هر کس در صدد بر هم زدن جو عمومی و درآمد زایی از راه غیر قانونی باشد، برخورد جدی داشته باشیم.

وی در رابطه با ثبت زمین های قرار دادی و خارج از محدوده، گفت: اداره کل ثبت اسناد باید به تمام شعبات ثبتی خود ابلاغ کند هیچ یک از اراضی کشاورزی تفکیک شده تعاونی های مسکن را که برای تامین مسکن کارکنان ادارات و خرید و فروش توسط آنها انجام می شود ثبت نکنند.

رییس دادگستری استان اردبیل افزود: با ورود و اقدام به موقع می توان از عواقب این موارد پیشگیری کرد که البته تاکنون هیچ تعاونی موفق به تغییر کاربری اراضی نشده است.

عتباتی با بیان اینکه توافقات شفاهی تعاونی با کشاورز و افراد وجاهت قانونی ندارد، ابراز داشت: طبق قانون ممنوعیت تغییر کاربری در قالب تعاونی‌های مسکن برخورد می کنیم؛ فعالیت تعاونی های مسکن باید قاعده مند شود.

رییس دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه صیانت از اراضی مرغوب وظیفه همه دستگاه ها است، تصریح کرد: نظارت اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی بر عملکرد تعاونی ها باید بصورت مستمر باشد و با توجیه هیئت مدیره تعاونی ها مانع از سودجویی افراد در بحث خرید و فروش زمین باشند.

انتهای پیام/آ

https://www.dana.ir/1619766
ارسال نظر
نظرات