شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:44 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619802
نماینده زنجان و طارم:

قوه قضائیه ورود جدی به مسئله مبارزه با فساد داشته است

قوه قضائیه ورود جدی به مسئله مبارزه با فساد داشته است
مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه ورود جدی به مسئله مبارزه با فساد داشته است و باید چنین اقداماتی برای ریشه کنی فساد ادامه یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی طاهری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به لزوم پیشگیری از وقوع فساد اظهار داشت: مقررات و قوانین موجود کشور به حدی کافی شفاف نیست و سامانه الکترونیک و شبکه‌های داده کامل نبوده و امکان انجام فساد وجود دارد.

وی گفت: بسترهایی از جمله شفاف نبودن عملکردها و تضاد اطلاعات موجب می‌شود تا امکان فساد در جامعه به وجود آید که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال اگر 10 میلیون تومان به حساب من واریز شد باید حاکمیت بداند که از کجا آمده و آیا مالیات آن داده شده است یا نه، که متاسفانه در این زمینه مکانیزمی وجود ندارد.
 
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل نبود مکانیزم‌های لازم کنترلی، به هر دلیلی پولی مبلغی به حساب کسی واریز شود،کسی کاری ندارد که از کجا آمده و آیا مالیات آن داده شده است یا نه.
 
طاهری با بیان اینکه دارایی‌ها و ثروت در جامعه برای حاکمیت شفاف نبوده و عملکرد حاکمیت نیز برای مردم شفاف سازی نشده است، افزود: این عدم شفاف سازی‌ها موجب شده تا زمینه فساد بیشتر فراهم شود.
 
وی گفت: دولت بر اساس اصل 49 قانون اساسی وظیفه دارد در زمینه مبارزه با فساد، پیشگیری و شفافیت عملکرد مسئولان به وظایف خود عمل کند و اگر به هر دلیلی میزان ورودی پرونده‌های قوه قضائیه افزایش یابد این موضوع ناشی از کم کاری دولت است.
 
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر عدالتخواهان پرونده‌ها و افرادی را در زمینه فساد معرفی می‌کنند این موضوع نشات گرفته از کم کاری دولت است.
 
طاهری خاطرنشان کرد: دولت با ابزارهایی از جمله کمیته تخلفات اداری که خودش یک دادگاه است، حراست و وزارت اطلاعات می‌توانند از فساد جلوگیری کنند و اگر این پیشگیری انجام نشد، باید قوه قضائیه با عدالت به این موضوع وارد شود.
 
وی با اشاره به اینکه در زمینه مبارزه با فساد در زمینه بسترهای سخت افزاری و نرم افزای مشکلاتی وجود دارد، افزود: عملکرد قوه قضائیه در چند سال گذشته بهتر شده است اما جای کار بسیاری دارد.
 
 عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: قوه قضائیه در دوره جدید ورود جدی به مسئله مبارزه با فساد داشته است و باید چنین اقداماتی برای ریشه کنی فساد ادامه یابد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1619802
ارسال نظر
نظرات