شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:32 منتشر شده در مورخ: 1399/04/02 شناسه خبر: 1620026
رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

ترویج روحیه جهادی و انقلابی در جامعه یکی از رویکردهای اصلی قوه قضائیه است

ترویج روحیه جهادی و انقلابی در جامعه یکی از رویکردهای اصلی قوه قضائیه است
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با تأکید بر اینکه ترویج روحیه جهادی و انقلابی در جامعه یکی از رویکردهای اصلی قوه قضائیه است که برنامه های مشخص و هدفمندی در این خصوص تدوین شده، گفت: تجربه هایی که در طول چهل سال انقلاب اسلامی کسب کرده ایم به وضوح نشان داده که بدون داشتن روحیه جهادی و انقلابی نمی توان کار انقلاب را پیش برد و بدین جهت توجه به این روحیات اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی امروز به مناسبت آغاز گرامیداشت هفته قوه قضائیه در دیدار با خانواده های معظم شهدای استان گفت: امروز که به برکت گرامیداشت یاد و خاطر شهید بهشتی(ره) و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان توفیق حضور در میان خانواده های معظم شهدا را پیدا کردیم یک روز ارزشمند برای ما محسوب می شود و باید قدر این روزها را به خوبی بدانیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر دیدارها و سرکشی از خانواده های شهدا تاکید دارند و ما امروز باید به دنبال این باشیم که به درک نگاه رهبری نسبت به خانواده های شهدا دست پیدا کنیم و بدانیم هدف مهمی که معظم له در دیدار با خانواده های شهدا دنبال می کنند چه چیزی است و ما باید چگونه نسبت به این عزیزان رفتار کنیم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: امام خمینی(ره) در طول تشکیل انقلاب اسلامی به پشتوانه جوانان و رزمندگان توانست بسیاری از اهداف را محقق سازد و در واقع امام(ره) با جانفشانی ها و مجاهدت جوانان و شهدا توانست پایه های انقلاب را بنا کند و می توان گفت تثبیت انقلاب اسلامی بر روی دوش شهدا بود.

وی با بیان اینکه شهدا احیاء گر ارزش های اسلام ناب محمدی هستند،گفت:شهدا در طول مقاطع مختلف این ارزش ها را در جامعه بازخوانی کردند و به عنوان مثال در همین اواخر به وضوح دیدیم که با شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی بار دیگر ارزش های اسلامی احیاء شدند و این شهید بزرگوار با شهادتشان بسیاری از ملت ها و امت ها را بیدار کردند.

موسوی با تأکید بر اینکه شهدا حیات طیبه ای هستند که همواره روح آنها جاوید و سرافراز است،گفت: هیچ گونه فنایی در شهدا وجود ندارد و ما امروز رفتارمان باید در قبال شهدا و خانواده های آنها به گونه ای باشد که در آخرت شفیعمان باشند و دستمان را بگیرند.

وی با تجلیل از خانواده های معظم شهدا بیان کرد: خانواده های معظم شهدا به دلیل اینکه اسوه واقعی صبر و بصیرت هستند اجر معنوی بسیار بالایی در نزد خداوند متعال دارند و بدین جهت همه ما مسئولین امروز نیازمند دیدار با خانواده های شهدا هستیم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه الگوگیری و روحیه گرفتن از خانواده های معظم شهدا یکی از اهدافی است که در دیدار با خانواده های شهدا مدنظر است،گفت: امروز با هرجایگاه و مسئولیتی که در کشور هستیم باید منویات و راه شهدا را عملیاتی کنیم و در این مسیر از همه توان و ظرفیت هایی که در اختیار داریم باید استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: پدران و مادران شهدا سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی می باشند چراکه آنها با رزق حلال و طیب و تربیت های بسیار موثری که با فرزندان داشتند توانستند شهدای گرانقدر را تربیت کنند.

موسوی با اشاره به اینکه امروز مسئولین به دیدار با خانواده های شهدا افتخار می کنند،گفت: این دیدارها برای مسئولین نعمت های بزرگی است که آثار و برکات آن علاوه بر تاثیرگذاشتن بر روحیه مسئولین قطعا برای جامعه هم بسیار مفید خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه ترویج روحیه جهادی و انقلابی در جامعه یکی از رویکردهای اصلی قوه قضائیه است که برنامه های مشخص و هدفمندی در این خصوص تدوین شده،گفت: تجربه هایی که در طول چهل سال انقلاب اسلامی کسب کرده ایم به وضوح نشان داده که بدون داشتن روحیه جهادی و انقلابی نمی توان کار انقلاب را پیش برد و بدین جهت توجه به این روحیات اهمیت بسیاری دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در این خصوص تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که بسیار می تواند در ترویج روحیه جهادی و انقلابی تاثیرات زیادی بگذارد دیدار با خانواده های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران است که این خانواده های بزرگوار می توانند این روحیات را در وجود ما مسئولین زنده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز دستاوردهای ارزشمند در انقلاب اسلامی،امنیت پایدار،اقتدار روز افزون و آسایشی که در جامعه شاهد هستیم به برکت خون شهدا و صبر و مجاهدت های پدران و مادران و خانواده های معظم شهدا است.

انتهای پبام/

 

https://www.dana.ir/1620026
ارسال نظر
نظرات