شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:06 منتشر شده در مورخ: 1399/04/02 شناسه خبر: 1620078
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه مطرح کرد؛

مرگ 309 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر/ افزایش 80 درصدی مرگ‌ومیر معتادان

مرگ 309 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر/ افزایش 80 درصدی مرگ‌ومیر معتادان
علی شمشیری گفت: در سال گذشته 309 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در استان کرمانشاه فوت شدند که این آمار نسبت به سال 97 با رشد 80 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، علی شمشیری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: قانون جامع و کارآمدی در حوزه مبارزه با مواد مخدر نداریم و بسیاری از گرفتاری‌های ما در این حوزه هم به این نقص برمی‌گردد.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان کرمانشاه، کل میزان کشفیات مواد مخدر در استان طی سال گذشته را 2 تن و 700 کیلوگرم اعلام کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه تصریح کرد: در سال گذشته 309 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در استان کرمانشاه فوت شدند که این آمار نسبت به سال 97 با رشد 80 درصدی مواجه بوده است.

شمشیری با تصریح اینکه اعتیاد حد و مرزی ندارد و تمام افراد جامعه را تهدید می‌کند، گفت: بسیاری از مسئولان به این موضوع حساسیتی ندارند و از این موضوع مهم غفلت می‌کنند.

وی بیان داشت: دو اقدام مهم در استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته که در سطح کشور بی‌نظیر بوده، یکی اینکه راه دسترسی به مناطق آلوده را مسدود کردیم و دیگری راه‌اندازی مجتمع توانمندسازی و صیانت از معتادین بهبودیافته است که ظرف چند ماه آینده صورت می‌گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه آمار معتادین متجاهر در استان کرمانشاه را حدود 600 تا 700 نفر اعلام کرد.

شمشیری افزود: در مراکز ماده 16 که مخصوص معتادین متجاهر است فعلا به دلیل شرایط قرمز بودن استان در خصوص بیماری کرونا پذیرش مددجو نداریم.

وی همچنین اظهار داشت: در حوزه درمان توفیقاتی چندانی نداشتیم و حدود 60 تا 65 درصد افراد جمع‌آوری شده تکراری هستند و این هم به ناکارآمدی قانون در برخورد با این افراد بازمی‌گردد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: ما در حوزه درمان 10 تا 12 برابر حوزه پیشگیری و فرهنگی هزینه می‌کنیم.

شمشیری به ناقص بودن پروسه درمان به دلایلی از جمله عدم پذیرش جامعه اشاره کرد و گفت: همین موضوع موجب شده تا افراد مجدد به سمت اعتیاد روی آورند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620078
ارسال نظر
نظرات