شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/04/02 شناسه خبر: 1620103
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

آمار مبتلایان به کرونا به طور بی سابقه ای در حال افزایش است/تجمعات عامل گسترش "کویید19" در سیستان

آمار مبتلایان به کرونا به طور بی سابقه ای در حال افزایش است/تجمعات عامل گسترش "کویید19" در سیستان
هادی میرزایی گفت: این بیماری زمانی شکست خواهد خورد که مردم نیز با کادر درمان همراهی کنند در غیر این صورت فاجعه به بار خواهد آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی میرزایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان گرد: بیش از سه ماه است که کارکنان دانشگاه همانند سایر نقاط کشور در نبرد با بیماری منحوس کووید ۱۹ هستند و به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا از گسترش ببشتر آن جلوگیری کنند.

وی افزود: متاسفانه عدم رعایت توصیه های بهداشتی از سوی برخی از شهروندان ، برگزاری مراسم عروسی در منازل و حضور زیاد مردم در این مجالس همچنین عزاداری ها ، حضور انبوه جمعیت در بازارها بدون رعایت نکات بهداشتی ، باعث انتشار بیماری شده است .

میرزایی بیان داشت: در حال حاضر مراجعات متعددی به مراکز وجود دارد، با ارائه خدمات شبانه روزی کادر درمانی باز هم شاهد مشکلاتی هستیم لذا تقاضا دارم تا مردم به سلامتی خود و اطرافیان توجه کنند تا موجب مرگ افراد مسن و بیمار نشوند، کرونا تمام نشده و تعداد مبتلایان بطور بی سابقه رو به افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: این بیماری زمانی شکست خواهد خورد که مردم نیز با کادر درمان همراهی کنند در غیر این صورت فاجعه به بار خواهد آمد.

وی ادامه داد : همکاران زیادی به این بیماری مبتلا و حتی در ccu بستری شدند که اکنون حال آنها مساعد است، هنوز هم کارکنان دانشگاه در معرض خطر هستند ، لذا از مردم استدعا دارم به توصیه های بهداشتی عمل کنند و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک فراموش نشود .

میرزایی تصریح کرد: آموزش های بسیاری از طریق دانشگاه ، رسانه ملی و فضای مجازی ارائه شده است و مردم دارای اطلاعات کاملی هستند و توقع داریم توصیه های بهداشتی رعایت شود تا در نهایت در برابر این بیماری پیروز شویم.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620103
ارسال نظر
نظرات