شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/02 شناسه خبر: 1620143
مدیرکل زندان‌های کرمانشاه خبر داد؛

اعطای مرخصی به بیش از 2400 زندانی در کرمانشاه

اعطای مرخصی به بیش از 2400 زندانی در کرمانشاه
منصور بیگلری گفت: بیش از 2400 زندانی در استان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا به مرخصی رفته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصادنیوز؛ منصور بیگلری امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل زندان‌های استان برگزار  شد، مهمترین وظیفه سازمان زندان‌ها در شرایط کنونی را اصلاح و تربیت و بازسازی شخصیت عنوان کرد و اظهار داشت: به همین‌منظور فعالیت‌های متعدد فرهنگی در زندان‌های استان کرمانشاه انجام می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه افزود: فعالیت‌های قرآنی، نماز، محفل انس با قرآن، انعقاد تفاهم‌نامه‌های آموزشی متعدد با فنی و حرفه ای، باشگاههای ورزشی، کانون‌های فرهنگی و هنری و... جهت ارتقای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی زندانیان صورت می گیرد.

وی خاطر نشان‌کرد: کارگاه‌های خیاطی، قالیبافی و تابلو فرش،سفال‌سازی، صنایع دستی و ... در زندان فعال است و زندانیان در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند و می توان گفت نوعی اشتغالزایی صورت گرفته است.

بیگلری با بیان اینکه ۱۶ کارگاه در سطح استان داریم، بیان داشت: بر همین اساس در حال حاضر حدود ۴۰۰ نفر از زندانیان حقوق دریافت می کنند و حدود ۸۰ درصد از فروش محصولات به آنها پرداخت می شود.

این مسئول  ادامه داد: در راستای بهبود وضعیت بهداشت و درمان زندان‌های استان در هر زندان یک کارشناس بهداشت حضور دارد و در زندان مرکزی استان نیز سه نفر از کارشناسان بهداشت به صورت تمام وقت اداری در زندان حضور دارند که بر بهداشت زندان نظارت کنند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه از فعالیت ۱۶ کارگاه آموزشی با حضور مربیان فنی و حرفه‌ای خبر داد واظهار داشت: در سال گذشته ۱۸۵۰ نفر بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر ساعت از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای، صنایع دستی و جهاد کشاورزی در زندان‌ها آموزش دیدند.

این مسئول گفت: سرقت با ۴۱ درصد و مواد مخدر با ۴۰درصد به ترتیب بالاترین جرائم زندانیان محسوب می شود.

بیگلری با اشاره به شیوع بیماری کرونا در استان گفت: جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان روزانه دو بار مکان را  ضدعفونی می کنیم و همچنین با دستور ریاست قوه قضائیه به ۲۴۵۶ نفر از زندانیان مرخصی داده شد که در حال حاضر نیز در مرخصی هستند.

وی همچنین در خصوص انتقال زندان به خارج از شهر گفت: بر اساس قانون ضروری است زندانها به خارج از شهر منتقل شوند و در کرمانشاه نیز تمام بسترهای لازم برای این کار فراهم است که زندان را به اردوگاه ماهیدشت انتقال دهیم.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه ادامه داد: چون با اعتبارات استانی این کار امکان پذیر نیست قرار است یک اعتبار ملی در اختیار ۵ استان قرار دهند که استان کرمانشاه نیز یکی از آنهاست.

این مسئول خاطر نشان کرد: در سال ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر به دلیل بدهی های غیر عمد وارد زندان می شوند که به انواع مختلف از جمله پرداخت وام، وام بلاعوض، تخفیف از شاکی برای آزادی آنها تلاش می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۱۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد مالی با کمک ۸۵۰ میلیون تومانی از طرف یک خیر آزاد شدند، افزود: در حال حاضر ۲۵۰ نفر از زندانیان استان کرمانشاه به جرم صرف مالی اکنون محکوم هستند که کمتر از ۴۰ نفر آنها به دلیل عدم پرداخت مهریه زندانی شده‌اند که بدهی این تعداد از افراد کمتر از ۲۰ میلیارد تومان است.

بیگلری همچنین از بهره برداری قریب الوقوع زندان اسلام آباد خبر داد و گفت: برای احداث این پروژه حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده است و می تواند بخشی از زندانیان را در خود جای دهد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620143
ارسال نظر
نظرات