شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1620171
بسیجی نمونه کشوری مطرح کرد؛

بصیرت‌افزایی مهم‌ترین وظیفه یک بسیجی/ شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی خودم قرار دادم

بصیرت‌افزایی مهم‌ترین وظیفه یک بسیجی/ شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی خودم قرار دادم
مصیب سلیمانی با اشاره به اینکه شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی او در این راه است، گفت: بسیج می‌تواند در امورات احکام اولیه، قرآنی، بصیرتی و همه موضوعات زندگی یک فرد تاثیرگذار باشد و موجب پیشرفت آن‌ها در طول زندگی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از صبح قزوین؛ هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است؛ بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است.

هفته بسیج یادآور فداکاری و از خودگذشتگی‌های غیور مردان و رزمندگان دلاور و مومنانی است که با تکیه بر ایمان و غیرت ملی در برابر دشمن بعثی ایستادند و به مقاومت و پایداری حاکم در جامعه معنای دوباره‌ای بخشیدند.

مصیب سلیمانی بسیجی فعال 36 ساله‌ای که در رشته مهندسی کشاورزی تحصیل کرده و اکنون به عنوان بسیجی برتر شناخته شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: از سن 16 سالگی با عضویت در بسیج فعالیت خود را در این حیطه آغاز کردم و سپس در از 17 سالگی بسیجی فعال شدم و همانطور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند هر کجا وظیفه‌ای باشد انسان بسیجی در میدان آن وظیفه باید حاضر شود هدف خود را بر این روال قرار داده‌ام تا هر جایی که مردم نیاز به کمک و همکاری داشته باشند دست یاری برسانم.

بسیج مجموعه‌ای از پاک‌ترین افراد است

وی افزود: بسیج صرفا در بحث سازندگی فعالیت نمی‌کند و اکنون می‌بینیم که جهادگران این عرصه در موضوع شیوع ویروس کرونا و کمک‌های مومنانه حاضر شدند چراکه همه بسیجیان با هدف رضای الهی وارد بسیج می‌شوند تا بتوانند سربازی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت مهدی (عج) اسفرورین با اشاره به هدف مجموعه بسیج بیان کرد: هدف ما و مجوعه بسیج این است که برای رضای خدا کار کنیم و در هر مرحله از زندگی از شهدا و اهل بین کمک می‌گیریم تا با انتخاب راه و روش درست در کنار مردم و با همکاری و همدلی مشکلات جامعه را حل کنیم.

سلیمانی با اشاره به اینکه در شرایط سخت باید در همه حوزه‌ها دست یاری رساند، تاکید کرد: بسیج در حوزه سازندگی اعم از ساخت سرویس بهداشتی، حمام، خانه عالم و دیوارکشی منازل نیازمندان دست یاری رسانده و در هر موضوع دیگری که نیاز بوده بسیج وارد عرصه شود از هیچ کمکی دریغ نکرده ایم.

این مقام مسئول درباره عناوین کسب مقام‌های برتر خود در عرصه بسیج ابراز کرد: در سال 94 به عنوان فرمانده پایگاه نمونه کشوری، سال 95 به عنوان فرمانده نمونه استان، سال 96 به عنوان فرمانده نمونه شهرستان و نیز امسال به عنوان فرمانده حوزه نمونه کشوری انتخاب شدم.

وی اضافه کرد: بسیج مجموعه‌ای از پاک ترین افراد است که با نیت رضای خدا و کمک به هم نوعان خود فعالیت می‌کند و در بیشتر اوقات که با افراد بسیجی صحبت می‌کنم این افراد می‌گویند که اگر وارد بسیج نمی‌شدیم نمی‌توانستیم راه درست را پیدا کنیم.

از هیچ داشته‌ای در راه خدمت به مردم دریغ نمی‌کنیم

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت مهدی (عج) اسفرورین خاطرنشان کرد: گاها می‌بینم افرادی که عضو بسیج هستند و در کنار فعالیت در این حوزه درس می‌خواندند بسیار موفق‌تر از بقیه افراد هستند و به نظرم همین موضوع وجه مهم و تاثیرگذار عرصه بسیج است.

سلیمانی با اشاره به اینکه شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی او در این راه است، عنوان کرد: بسیج می‌تواند در امورات احکام اولیه، قرآنی، بصیرتی و همه موضوعات زندگی یک فرد تاثیرگذار باشد و موجب پیشرفت آن‌ها در طول زندگی شود.

این فرمانده درباره مهم‌ترین وظیفه یک بسیجی  گفت: مهم‌ترین وظیفه یک بسیجی موضوع بصیرت بخشی است چراکه با آگاهی نسبت به این موضوع فرد می‌تواند در مواجه با انحرافات جامعه به خوبی برخورد کند ونشان‌دهنده راه درست به بقیه افراد جامعه باشد.

سلیمانی در پایان بیان کرد: هفته بسیج را به تمامی بسیجیانی که با گمنامی تمام در این عرصه فعالیت می‌کنند تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم بتوانیم چشم انداز بسیج را که جذب حداکثری افراد در این حوزه است را محقق سازیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1620171
ارسال نظر
نظرات