شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620376
پس از 13 سال؛

افتتاح اداره ای به نام «ثبت اسناد و املاک» در دهگلان

افتتاح اداره ای به نام «ثبت اسناد و املاک» در دهگلان
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کردستان در آئیین افتتاح ساختمان ثبت اسناد و املاک دهگلان گفت: سازمان ثبت و اسناد یکی از محوری‌ترین ارکان امنیتی و حقوقی در دستگاه قضایی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، با توجه به اینکه شهرستان دهگلان تا سال 86  به عنوان یکی از بخشهای شهرستان قروه محسوب می شد بعد از منفک شدن از شهرستان قروه و تبدیل به شهرستان چندین اداره در شهرستان یا وجود نداشت و یا به صورت نمایندگی اداره می شد.

 اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان دهگلان در 19 بهمن ماه سال 94 با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک کردستان افتتاح شد اما به علت نبود مکان در ساختمان بنیاد مسکن مسقر شد و ساختمان جدید با حضور مدیرکل و مسئولان شهرستان دهگلان افتتاح شد.

محمد حیدرزاده در مراسم افتتاح ساختمان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان دهگلان گفت: استقرار اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان دهگلان بسیار لازم بود که این مهم بعد از چند سال از منفک شدن دهگلان از شهرستان قروه تحقق یافت.

 

وی افزود: سازمان ثبت و اسناد به عنوان یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین ارکان امنیتی و حقوقی در دستگاه قضایی کشور محسوب می‌شود.

حیدر زاده تثبیت مالکیت مردم و دولت را مهمترین وظیفه ثبت اسناد و املاک برشمرد و بیان داشت: ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری، اجرای وصول اسنادی مانند مهریه و قبوض آب از دیگر فعالیت‌های ثبت اسناد و املاک است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک  کردستان بیان داشت: بررسی‌های تحلیلی و کارشناسانه نشان می‌دهد که یکی از علل و عوامل اصلی در ارتکاب جرم و پرونده‌های حقوقی ریشه در تحدید حدود اراضی و املاک دارد.

وی نهادینه کردن فرهنگ ثبت و آگاهی‌بخشی مردم جهت صدور اسناد مالکیتی را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر دانست و تصریح کرد: جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال، سنددار کردن اراضی ملی، جلوگیری از زمین‌خواری و پول‌شویی از رسالت‌های مهم دستگاه قضایی و سازمان ثبت اسناد و املاک است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کردستان با اشاره به اسناد و املاک قابل توجه در شهرستان بیان داشت: استقراراین اداره برای مردم دهگلان بسیار ارزشمند و ضروری است  و برای احداث ساختمان این اداره 3 میلیارد تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1620376
ارسال نظر
نظرات