شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620388
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست:

چهارمین همایش ادبی خورشید هشتم در مروست برگزار می‌شود

چهارمین همایش ادبی خورشید هشتم در مروست برگزار می‌شود
فلاحتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست گفت: چهارمین همایش ادبی خورشید هشتم در مروست با اختصاص بخش ویژه با موضوع سیره رضوی در تبار سلیمانی‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت فلاحتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره انتشار فراخوان چهارمین همایش ادبی خورشید هشتم، گفت: این همایش ادبی با محورهای آب سقاخانه و دارالشفای عاشقین، نجابت‌های دخترانه در آئینه عفاف و حجاب حضرت بانو، پرتو انتظار در بی‌قراری‌های رواق‌های بی زائر و سبک و سیاق حکمت‌های رضوی در جویبار زندگی و به همت انجمن شعر و ادب بخش مروست برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست به اهداف برگزاری همایش ادبی خورشید هشتم اشاره کرد و افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و بیان فضائل و مناقب و مودت سیره پاک حضرت ثامن‌الحجج (ع) و خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س)، تلفیق سبک زندگی امروز با سیره و سبک زندگی رضوی و خلق آثار هنری و ادبی رضوی و تجلیل از آن ازجمله اهداف این همایش است. همچنین در این جشنواره بخش ویژه‌ای با موضوع سیره رضوی در تبار سلیمانی‌ها در نظر گرفته‌شده است.

وی به بخش‌های این همایش اشاره و خاطرنشان کرد: شعر کلاسیک و شعر نو، قطعه ادبی و داستانک از بخش‌های همایش ادبی خورشید هشتم در بخش مروست است.

فلاحتی گفت: «هر شرکت‌کننده در هر رده سنی (محدودیت سنی ندارد) می‌تواند حداکثر سه اثر به جشنواره ارسال کند»، «قطعه ادبی و داستانک حداکثر 5 سطر باشد»، «ارائه مشخصات شناسنامه‌ای همراه با شماره تلفن و آدرس در ذیل هر اثر الزامی است» و از ارائه آثار شرکت داده‌شده در جشنواره‌ها خودداری شود ازجمله شرایط و مقررات حضور در همایش ادبی خورشید هشتم است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست هفتم تیرماه را آخرین‌مهلت ارسال آثار اعلام کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را طبق بخش‌ها و موضوعات مشخص‌شده و از طریق پل‌های ارتباطی مندرج در فراخوان به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1620388
ارسال نظر
نظرات