شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620397

مدافعین مدافعان سلامت را دریابیم

مدافعین مدافعان سلامت را دریابیم
خبرنگاران تنها قشری هستند که در تمامی مکان ها و در همه ساعات شبانه روز می توانند نقش آفرینی کنند و در دوران شیوع ویروس کرونا نیز با حضور در مناطق مختلف به ویژه مراکز درمانی در حمایت از مدافعان سلامت نقشی ویژه ایفا کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، خبرنگاران از همان روز نخست اعلام رسمی شیوع کرونا در تمام نقاط دنیا به ویژه ایران به عنوان قشری پیشرو اقدام به اطلاع رسانی, شفاف سازی و فرهنگ سازی نمودند و در طول این چهار ماه از جان و مال خویش گذشته اند تا جان و مال اقشار مختلف مردم کمتر آسیب ببیند.

درست است که کادر درمانی در خط مقدم مقابله با مبارزه با این ویروس ناشناخته هستند اما همین مدافعان سلامت نیز مدافعینی به نام فعالان رسانه ای داشته اند که با حمایت های رسانه ای از آنان توانسته اند انرژی کادر درمانی را دو چندان کرده و بسیج مردمی را برای تقویت فعالیت های اجتماعی, اقتصادی و بهداشتی رقم بزنند.

در استان کردستان نیز با وجود تعداد بسیار اندک فعالان واقعی رسانه شاهد جانفشانی ها و تلاش های خستگی ناپذیر همین تعداد اندک اما مجاهدین بزرگ بوده ایم.

خبرنگاران و عکاسان خبری به همراه تصویربرداران رسانه های کردستان از اسفندماه تاکنون با خلق آثار رسانه ای نقشی مهم در بازتاب خدمات و تلاش های کادر درمانی استان داشته و در مسیر فرهنگ سازی و روشن گری عمومی نیز همتی مضاعف داشته اند.

متاسفانه در همین راستا نیز حرفه آنان همچون دیگر مشاغل از لحاظ معیشتی در دوران کرونا با چالش های بسیاری مواجه شده و در کنار این چالش های معیشتی شاهد مبتلا شدن چند نفر از همکاران رسانه ای و خانوادت هایشان به این ویروس هستیم که همگی مبتلایان این عرصه به دلیل شغل رسانه ای و حضور آنان در مراکز درمانی و مناطق پرخطر به وقوع پیوسته است.

شغل خبرنگاری ایجاب می کند که باید شخص خبرنگار برای تولید یک اثر رسانه در صحنه حاضر باشد و همین امر زمینه ساز مخاطرات بسیاری برای فعالان رسانه ای بوده و در این راستا نیز تمامی کشورهای دنیا شغل خبرنگاری را به عنوان یکی از مشاغل سخت و زیان آور به رسمیت شناخته اند.

امید است در این ایام که دولت تسهیلات و حمایت های ویژه ای را برای اقشار آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است نیم نگاهی نیز به اصحاب رسانه و خانواده های آنان داشته باشند چرا که تنها خانواده هایی که در کنار خانواده های کادر درمانی نمی توانند در قرنطینه خانگی باشند همین قشر بی پناه رسانه هستند.

همچنین ضروری است اقشار مختلف مردم نیز تلاش های فعالان رسانه ای به عنوان مدافعین مدافعان سلامت را ارج نهاده و این تلاش های شبانه روزی و مخاطره آمیز آنان را که جهت تنویر افکار عمومی و خیرخواهی همگانی است مدنظر داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1620397
ارسال نظر
نظرات