شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620474
بدحجابی ترویج بی‌حیایی؛

جولان زنان ساپورت‌پوش در خیابان‌های لردگان/ مانتوهای جلوباز تبدیل به معضل شده است

جولان زنان ساپورت‌پوش در خیابان‌های لردگان/ مانتوهای جلوباز تبدیل به معضل شده است
این روزها به‌خصوص با گرم شدن هوا پوشش‌های ناکناسب با مانتوهای جلوباز، شیشه‌ای و حریر جولان می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی - اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می رسد. حجاب و عفاف پدیده ی مذهبی - ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنگی - اجتماعی به‌عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

برای ایجاد فرهنگ حجاب و پوشش مناسب در جامعه، باید ابتدا پایه‌های اعتقادی و بینش افراد نسبت به این موضوع را محکم کنیم و این، یعنی نهادینه‌سازی باورهای درست و فرهنگسازی دقیق. بنابراین، تهدید و اجبار، هیچ‌گاه به عنوان اولین راهکار، اثر بخش نخواهد بود.

متأسفانه شاهد هستیم که در خیابان‌های شهر لردگان پوشش لباس بعضی زنان و دختران چندان مناسب نیست، هر چند که این معضل به فرهنگ غنی و غیرت مردان این دیار آسیب جدی وارد می‌کند، لذا لازم است که تمام دلسوزان و مسوولان فرهنگی و اجتماعی استان و شهرستان در این رابطه تدابیر لازمی را بیندیشند.

در طول یک دهه گذشته تفاوت بسیار آشکاری بین پوشش مادران و دختران در لردگان مشاهده می‌شود، به طوری که پوشیدن لباس‌های محلی (لباس لری) در میان نسل جوان استان و شهرستان از یاد رفته است.

مانتوهای جلو باز و شیشه ای و حریر این روزها تبدیل به معضلی برای شهر شده که پوشش خارج از عرف و شرع اسلامی را نشان می دهد.

متاسفانه با بدحجای برخورد آنچنانی نمی شود. اما سوال اساسی اینجاست چرا چنین لباس و مانتوهایی تولید می شود و چرا در معرض عموم برای فروش قرار می‌گیرد؟ کدام نهاد مسئول باید بر این وضعیت نظارت کند؟

اتحادیه پوشاک و اصناف کشور در مقابل چنین مانتوهایی چه موضع گیری می‌کنند؟

در جامعه امروزی پوشیدن تیشرت­ها و شلوارهای جین و تنگ در بین بسیاری از افراد رواج پیدا کرده و به‌طور خاص به یک وسواس تبدیل شده است. 

خطر سلامتی پوشیدن لباس ها و شلوارهای تنگ و چسبان
 
یک پزشک کانادایی پس از بررسی طول استخوان ران سه زن جوان که به مدت شش ماه به طور مداوم شلوار جین تنگ پوشیده بودند، گزارشی را در یک مجله پزشکی منتشر کرد. این پزشک اعلام کرده بود استفاده مکرر از شلوارهای تنگ منجر به یک اختلال عصبی شبیه به تونل کارپال در استخوان ران می‌شود.

دکتر مالویندر پارمر از بیمارستان انتاریو کانادا در این‌باره می‌گوید: افــرادی که لباس‌های تنــگ می‌پوشیدند، به احتمال زیاد در معرض خطر پاراستنری قرار دارند. پاراستنری درد غیر‌طبیعی مانند احساس گزگز، مورمور شدن و سوزش را به دنبال دارد.و به نوعی اختلالات عصبی خفیف رنج می‌برند.یکی از مشکلات شایعی که شلوارهای تنگ برای خانم‌ها ایجاد می‌کند عفونت‌های قارچی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620474
ارسال نظر
نظرات