شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620524
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی:

بیش از 1800 فقره پرونده درخواست تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شد

بیش از 1800 فقره پرونده درخواست تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شد
اشرفی گفت: تاکنون یک هزار و 896 فقره پرونده درخواست تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا، از سوی دستگاه‌های اجرایی به بانک‌های عامل در خراسان‌جنوبی معرفی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: تا کنون یک هزار و 896 فقره پرونده درخواست تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا، از سوی دستگاه‌های اجرایی به بانک‌های عامل در خراسان‌جنوبی معرفی شدند.

 
 وی افزود: این تعداد فقره پرونده درخواست تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا، به مبلغی بیش از 250میلیارد ریال و با اشتغال موجود 2700 نفر در واحدها؛ از سوی دستگاه‌های اجرایی به بانک‌های عامل معرفی شدند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که فرایند ثبت‌نام و ثبت درخواست از طریق سامانه کارا ادامه دارد، گفت: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت آن با احتساب دوره تنفس، ۲۴ ماهه خواهد بود. 
 
اشرفی عنوان کرد: در این مرحله، کارگاه‌های خسارت دیده از کرونا که کد تامین اجتماعی و کارگر بیمه شده دارند، مشمول دریافت حمایت‌های دولت می‌شوند.
 
وی اظهار کرد: براساس شیوه نامه ابلاغی، رقم تسهیلات در سه سطح ۶۰ میلیون ریالی، ۱۲۰ میلیون ریالی و ۱۶۰ میلیون ریالی تعیین شده و تاکنون بیشترین تعداد ارسال پرونده متقاضی به بانک عامل از سوی اداره کل راه و شهرسازی و صنعت،معدن و تجارت استان بوده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: کسب و کارهایی که آسیب شدید دیده‌اند، به ازای هر نفر بیمه شده ۱۲۰ میلیون ریال و واحدهایی که تعطیل شده‌اند به ازای هر بیمه شده ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کنند.
 
وی عنوان کرد: در خراسان جنوبی 11هزار و 200 مورد مشمول دریافت تسهیلات اعلام شده اند که 1700مورد آن واحدهای تولیدی و 9500 مورد مربوط به رانندگان می‌باشد.
 
اشرفی عنوان کرد: بر اساس شیوه‌نامه، رانندگان مسافربری درون ‌شهری و برون ‌شهری مشمول دریافت ۶۰ میلیون ریال تسهیلات می‌باشند و تاکنون از مجموع تعداد مشمولین، 9500مورد مربوط به رانندگان بوده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به رانندگان، یک مرحله‌ای است و متقاضیان مشمول، مستقیما به بانک معرفی می‌شوند اما پرداخت تسهیلات به سایر متقاضیان دومرحله‌ای است و باید در دستگاه تخصصی مربوط، مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی گفت: بخشی از تسهیلات بابت جبران دستمزد کارگران و بخشی هم بابت جبران هزینه‌هایی است که تحمیل شده است.
 
اشرفی افزود: مبلغ 268 میلیارد تومان تسهیلات برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا به استان خراسان‌جنوبی اختصاص یافته است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1620524
ارسال نظر
نظرات