شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:42 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620565
رئیس پلیس راهور کرمانشاه عنوان کرد؛

استفاده از تلفن همراه حین رانندگی علت30 درصد تصادفات

استفاده از تلفن همراه حین رانندگی علت30 درصد تصادفات
سرهنگ فضل الله شیری گفت: ۳۰ درصد سوانح رانندگی درون شهری به علت استفاده رانندگان از تلفن همراه در زمان رانندگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز؛ سرهنگ فضل الله شیری اظهار داشت: در سه ماه سپری شده از سال جاری ۱۹ هزار و ۴۸۲ راننده به خاطر استفاده از تلفن همراه حین رانندگی اعمال قانون و با جریمه روبرو شدند.

وی ادامه داد: برخورد با این دسته از رانندگان متخلف نسبت به مدت مسابقه سال قبل ۳۳ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: قبلاً تنها اختلالی که هنگام حرف زدن با گوشی تلفن همراه حین رانندگی ایجاد می‌شد کاهش تمرکز بود اما امروز با گسترده شدن فضای مجازی و افزایش استفاده عموم مشکل جدی تر از قبل شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: حتی نگاه کردن به صفحه نمایش تلفن همراه علاوه بر اینکه تمرکز راننده را کاهش می‌دهد باعث غافل شدن وی از مشاهده فضای روبرو و جلوی خود در زمان رانندگی نیز می‌شود.

وی گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده یکی از شایع‌ترین علل تصادف عدم توجه راننده به جلو است که فاکتورهای متعددی از جمله استفاده از تلفن همراه باعث این امر می‌شود.

سرهنگ شیری یادآوری کرد: رانندگان در شرایط اضطرار می‌توانند در محل امن و مجاز توقف کرده و از گوشی تلفن همراه خود استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه در پایان به عابران پیاده نیز توصیه کرد حین عبور از سطح معابر و تقاطع‌ها تا حد امکان از گوشی همراه خود استفاده نکنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620565
ارسال نظر
نظرات