شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620703
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری عنوان کرد؛

موافق دوچرخه سواری بانوان در فضای ناامن نیستم/ دولت موظف به تامین مکان امن برای بانوان است

موافق دوچرخه سواری بانوان در فضای ناامن نیستم/ دولت موظف به تامین مکان امن برای بانوان است
ملیحه یغمایی گفت: به هیچ وجه موافق دوچرخه سواری بانوان و دختران در فضای نا امن نیستیم و نه تنها سیاستی در این مورد نداشته ایم بلکه از این مقوله حمایت نمی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملیحه یغمایی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با افزایش دوچرخه سواری بانوان با حجاب های نامتعارف در شهر و واکنش های مجازی به این موضوع اظهار داشت: حجاب دستور دین اسلام و وظیفه هر بانوی مسلمانی است که تحت هر شرایطی باید آن را رعایت کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از بانوان می گویند با داشتن حجاب دوچرخه سواری را انجام می دهند، گفت: ورزش دوچرخه سواری به گونه ای است که به هر حال در حین سوار شدن و استفاده از آن امکان داشتن حجاب به صورت کامل محیا نخواهد شد.

یغمایی اضافه کرد: به هیچ وجه موافق دوچرخه سواری بانوان و دختران در فضای ناامن نیستیم و نه تنها سیاستی در این مورد نداشته ایم، از این مقوله حمایت نمی کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه دوچرخه سواری بانوان و دختران مطالبه ای از سمت این قشر است، گفت: دولت موظف است برای بهره مندی بانوان از این ورزش محیط و فضاهای ورزشی امنی را ایجاد کند.

یغمایی با بیان اینکه در حال حاضر در پنج شهرستان بجنورد، اسفراین، شیروان، جاجرم و مانه و سملقان پارک بانوان به بهره داری رسیده است و مورد استفاده بانوان قرار می گیرد، گفت: گاهی اوقات بانوان و دختران به دلیل عدم آگاهی نسبت به وجود این فضاهای امن اقدام به دوچرخه سواری در محیط شهر می کنند.

وی یادآور شد: این در حالی است که مسئولین مرتبط به خصوص شهرداری ها می توانند با تبلیغ های مطلوب این فضا را برای بانوان معرفی کنند تا تشویق به استفاده از این واحد های ورزشی شوند.

یغمایی با بیان اینکه در سال 96، برای افتتاح و بهره برداری از پارک های بانوان استان مبلغ یک میلیارد و 750 میلیون اعتبار تخصیص داده شد، گفت: در حال حاضر وضعیت پارک بانوان در شهرستان های رازو جرگلان و فاروج دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی گفت: این در حالی است که برای ایجاد پارک بانوان در شهرستان گرمه تاکنون مسئولین شهری به نتیجه برای انتخاب مکان زمین و نوع پارک نرسیده اند و این دلیل تاخیر در ایجاد پارک بانوان در این شهرستان بوده است.

این مقام مسئول به ایجاد پارک مادر و کودک با هدف فضایی شاد و امن برای خانواده های بجنوردی اشاره کرد و گفت: این پارک با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان به بهره برداری رسید و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.

یغمایی ادامه داد: هم اکنون در مرکز خراسان شمالی، مجموعه سرپوشیده و فضای باز مهربانو با رعایت تمامی نکات امنیتی برای استفاده بانوان بجنوردی آماده است و در حال حاضر روزانه ارائه خدمات در این پارک انجام می شود و فضا برای دوچرخه سواری بانوان نیز تعریف شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: همچنین پیست دوچرخه سواری با تعداد 20 دوچرخه با همکاری شهرداری در محل فرودگاه بجنورد فراهم شد، که مدتی نیز مورد استفاده بانوان قرار گرفت اما به تشخیص مدیر وقت فرودگاه، تعطیل شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1620703
ارسال نظر
نظرات