شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620754
مدیر عامل راه آهن شمال شرق2 خبرداد؛

از سرگیری صادرات به ترکمنستان با رعایت پروتکل های بهداشتی/رایزنی ها به ثمر نشست

از سرگیری صادرات به ترکمنستان با رعایت پروتکل های بهداشتی/رایزنی ها به ثمر نشست
مدیرعامل راه آهن شمال شرق ۲ از سرگیری صادرات به ترکمنستان با رعایت پروتکل های بهداشتی بعد از وقفه 100 روزه خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ مهدی عبدالکریم زاده درباره از سرگیری مبادلات ریلی با ترکمنستان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: پیگیری های مسئولین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و پیگیری های دستگاه دیپلماسی برای انجام مبادلات مرزی ریلی اینجه برون جواب داد.

وی افزود: براین اساس راه آهن ترکمنستان قبول کرد که در  3 تیرماه 99 تعداد 30 واگن از 131واگن متوقف در ایستگاه اینجه برون را با انجام فرایند ضدعفونی بپذیردو از روز گذشته با اعزام لوکوموتیو و مامورین ما نور به اینجه برون عملیات تنظیم واگن های موصف با اولویت اعزام در دستور کار قرار گرفته است.

 مدیرعامل راه آهن شمال شرق ۲ ادامه داد: صبح به روز سه شنبه 3 تیر 99 واگن های آماده اعزام شد و عملیات ضدعفونی واگن ها با تونل ساخته شده طبق استانداردهای بهداشت جهانی و پروتکل های بهداشتی مورد تایید دوکشور برای همه واگن های فوق صورت گرفت و با توافق مسئولین ایستگاه راه آهن اینجه برون و مسئولین مبادله ترکمنستان همراه واگن ها و مستندات مربوطه تحویل مامورین موظف ترکمنستان شد.

عبدالکریم زاده تصریح کرد: کلیه واگن ها طی سه روز به طور آزمایشی تحویل کشور ترکمنستان خواهد شد و بعد از آن در روزهای آینده عملیات مبادله به طور عادی روند خود را پیش خواهد گرفت.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: در ماه های آینده با پیگیری های بیشتر و سعی و تلاش همکاران راه آهن عقب افتادگی سه ماهه اول سال را در حمل و نقل بین الملی ریلی جبران کنیم.

گفتنی است؛ مبادلات ریلی ایران و ترکمنستان پس از ی وقفه 100 به سبب شیوع کرونا، عصر سه‌شنبه از طریق مرز اینچه‌برون استان گلستان مجددا آغاز شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1620754
ارسال نظر
نظرات