شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620787
مدیرکل تعزیرات کرمانشاه خبر داد؛

رسیدگی به پرونده احتکار خودرو در تعزیرات کرمانشاه/ خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ها قاچاق است

رسیدگی به پرونده احتکار خودرو در تعزیرات کرمانشاه/ خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ها قاچاق است
قهرمان شاهی از رسیدگی به پرونده احتکار خودرو در تعزیرات استان خبر داد و گفت: در این پرونده فردی 15 دستگاه خودرو را احتکار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، قهرمان شاهی امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات این اداره کل در زمینه مبارزه با تخلفات پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار فقره پرونده تخلفاتی به تعزیرات حکومتی وارد شده است.

وی با بیان اینکه صاحبان این پرونده‌ها به بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند افزود: در حوزه کالا و خدمات ۲۰۴۶ پرونده، قاچاق کالا و ارز ۵۸۰ پرونده و بهداشت و درمان ۳۴۱ فقره پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۰۹۰ پرونده رسیدگی شده است که ۵۰ مورد از آنها مربوط به پرونده‌های سال قبل است.

این مسئول بیان داشت: در ۳ ماه اول امسال در بحث قاچاق کالا و خدمات به دلیل ممنوعیت‌های حاکم بر تردد و تعطیلی اصناف با کاهش ورودی پرونده‌ها مواجه بودیم و در بحث بهداشت و درمان به دلیل تخلفات بهداشتی افزایش پرونده‌های ورودی را در این خصوص شاهد بودیم.

وی گفت: حدود ۹۵ درصد از تخلفات کالا و ارز در تعزیرات حکومتی رسیدگی می‌شود.

شاهی در خصوص تخلفات کرونایی نیز گفت: از ابتدای امسال تا کنون حدود ۳۰ فقره پرونده در حوزه مبارزه با احتکار، گران فروشی و عدم عرضه اقلام بهداشتی، رسیدگی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس حدود ۲۴ هزار و ۵۰۰ عدد کشف ماسک، ۲۰ هزار دستکش، ۵۳۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده، ۱۴ هزار ژل دست داشتیم که تحویل معاونت غذا و دارو شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه ادامه داد: به لحاظ اهمیت موضوع بر نگهداری و احتکار این اقلام در شرایط کنونی قاچاق کالا صدق می‌شود و مجازات قاچاق کالا نیز بر آن وارد است که پرونده‌های این محتکران در سازمان در حال رسیدگی است.

رسیدگی به پرونده خودرویی که با ۱۰ کیلوگرم طلا توقیف شد

این مسئول همچنین در خصوص خرید و فروش ارز خارج از ضوابط بیان داشت: هر گونه خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌های مجاز، قاچاق محسوب می‌شود و کسانی که قصد چنین کاری دارند باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشند.

وی ادامه داد: در بحث احتکار خودرو طی ماه‌های اخیر یک پرونده تخلفاتی داشتیم که طی آن فردی ۱۵ دستگاه خودرو را در پارکینگی احتکار کرده و پرونده وی در حال رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: پرونده خودرویی که با ۱۰ کیلوگرم طلا در پاوه کشف و ضبط شد رسیدگی و رأی زرد خورد که در نهایت ۶۰ میلیارد ریال جزای نقدی برای فرد صادر و خودرو حامل نیز به نفع دولت مصادره شد.

وی با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی یک مرجع رسیدگی کننده است، بیان داشت: تعزیرات حکومتی یک مرجع رسیدگی و صدور حکم بوده و بازرس ندارد و مرجع بازرسی نیست و در صورت ارسال گزارش، وارد رسیدگی و صدور حکم می‌شود.

این مسئول افزود: مردم‌می توانند از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، یا ارسال پیامک به شماره سامانه ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و یا به صورت حضور شکوائیه خود را در خصوص تخلفات اطلاع رسانی کنند در نهایت ما گزارشات را دریافت کرده و مورد بررسی قرار می‌دهیم و در صورت مشاهده تخلف رسیدگی لازم شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1620787
ارسال نظر
نظرات