شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620837
از ابتدای سال جاری تاکنون؛

30 باند مواد مخدر در خراسان‌جنوبی متلاشی شد

30 باند مواد مخدر در خراسان‌جنوبی متلاشی شد
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 30 باند حمل و توزیع مواد مخدر متلاشی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی مأموران پلیس خراسان جنوبی در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ در 3 ماه ابتدایی سال جاری 22 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.

 
وی افزود: کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل 111 درصدرشد داشته است و این نشان دهنده تلاش‌های هدفمند پلیس در برخورد با سرباندهای قاچاق مواد مخدر و خرده فروشان مواد افیونی است.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سال 98 نیز 50 تن انواع مواد مخدر کشف و 5 هزار و 642 نفر دستگیر شدند که در این رابطه 71 باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی و یک هزار و 291 دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین توقیف شد.
 
شجاع با اشاره به سال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: این روز فرصتی مغتنم برای گسترش آگاهی و جلب حمایت عمومی علیه آسیب‌های ویران‌گر مواد مخدر و ارائه راهکارهای کارساز در پیکار بی امان و همه جانبه با این معضل بزرگ اجتماعی است.
 
وی افزود: فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی با بهره‌گیری از تمام ظرفیت و امکانات موجود، گام‌های موثری در فرایند مبارزه با مواد مخدر برداشته و با تقدیم 104 شهید گرانقدر در راه مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت در برابر سوداگران مرگ ایستادگی کرده است.
 
30 باند مواد مخدر متلاشی شد
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تا کنون 30 باند حمل و توزیع مواد مخدر متلاشی شده ،افزود: در این رابطه 463 دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین توقیف و یک هزار و 627 نفر نیز دستگیر شدند.
 
شجاع توزیع مواد مخدر و تلاش برای سهولت دسترسی جوانان به این ماده در سطح جامعه را یکی از توطئه‌های بزرگ دشمنان در عصر حاضر بر شمرد و تاکید کرد: فرهنگسازی مناسب در پیشگیری از مبتلا شدن افراد جامعه و سقوط آنان در دام اعتیاد، بسیار موثر و مفید است.
 
وی افزود: آگاهسازی اقشار مختلف جامعه یکی از اولویت‌های کاری پلیس است که با توجه به شیوع و گستردگی ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه، رویکرد کارشناسان نیروی انتظامی استان بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی مبتنی بر آموزش در فضایی سایبری است.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مواد مخدر یکی از معضلات مهم اجتماعی است که توسط باندهای بزرگ مواد مخدر و مافیای جهانی با هدف آلوده کردن جوانان و سست کردن بنیان خانواده‌ها در جوامع بشری هدایت می‌شود.
 
شجاع خاطر نشان کرد: مافیای مواد مخدر به سمت قاچاق مواد مخدر روانگردان و صنعتی تغییر رویه داده است به طوری که کشفیات مواد مخدر صنعتی در 3 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 35 درصد افزایش داشته است و تنها با هوشیاری خانواده‌ها و کنترل فرزندان می‌توان جلوی توسعه مصرف این گونه از مواد مخدر ایستادگی کرد.
 
وی عنوان کرد: در کنار اقدامات پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ، بحث فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی همواره بایستی در دستور کار همه ادارات و نهادهای دولتی به ویژه ادارات متولی فرهنگ و آموزش جامعه، همچون آموزش و پرورش ، فرهنگ و ارشاد ، دانشگاه ها ، اداره تبلیغات اسلامی و... قرار گیرد و همه دستگاه‌ها در بستر یک عزم همگانی، در راستای مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند.
 
 فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی تلاش در مسیر تأمین آرامش فردی و اجتماعی مردم را توفیقی ارزشمند و الهی برای کارکنان پلیس خراسان جنوبی دانست و افزود: پلیس همواره با تمام توان و در چارچوب قانون، برخورد با مجرمان و اخلالگران نظم و امنیت عمومی را در دستور کار خود قرار داده است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1620837
ارسال نظر
نظرات