شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620839
گزارش/

قطعی آب در برخی روستاهای شهرستان قاین/ معوقات آبداران پرداخت نشده است

قطعی آب در برخی روستاهای شهرستان قاین/ معوقات آبداران پرداخت نشده است
براساس گزارشات مردمی، آب برخی روستاهای شهرستان قاین قطع شده و شنیده شده عدم‌پرداخت معوقات آبداران باعث شده آن‌ها دست از کار بکشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، هوا بسیار گرم است و لب‌های خشکیده از شدت گرما، کرونا هم جولان می‌دهد، مردم برخی روستا دیگر آب برای آشامیدن هم ندارند چه رسد برای شست‌وشوی دست‌ها. این خبرها هر روز از گوشه و کنار استان و از روستاهایی که مشکل آب آشامیدنی دارند شنیده می‌شود.

 
این حکایت و درد بسیاری از روستائیان خراسان جنوبی شده اما مسئولان همچنان شعارهای پر زرق و برق و آب‌دار سر می‌دهند.
 
گفته می شود به دلیل نبود منابع آبی، حدود 500 روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می شود اما اکنون در گوشه و کنار استان شنیده می شود که آب در کوزه و مردم تشنه لبان می چرخند.
 
در حالی که تعداد زیادی از روستاهای شهرستان قاینات از بی آبی رنج می برند اما براساس گزارشات مردمی، عدم پرداخت مطالبات پرسنل و کارگران و اعتصاب و در نتیجه عدم رسیدگی به مشکلات آب روستائیان، علت قطعی آب شده است.
 
جمعی از آبداران شهرستان قاین طی نامه‌ای اعلام کردند با توجه به درخواست چندین باره‌ی حقوق به صورت شفاهی و عدم‌پرداخت حقوق و عیدی‌های سال‌های 1397 و 98 از سوی پیمانکار شرکت آب و فاضلاب و باتوجه به مشکلات اقتصادی و شرایط موجود، پرسنل دیگر قادر به همکاری نیستند و تا پرداخت مطالبات از ادامه کار معذور خواهند بود. خواهشنمند است پیگیری‌های لازم جهت حل مشکلات پرسنل را مبذول فرمایید.
 
این موضوع جدیدی نیست که در فضای مجازی زیاد دیده می شود و سال پیش این اتفاق در شهرستان زیرکوه رخ داده بود.
 
خبرنگار خاورستان این موضوع را تلفنی پیگیر شده و ابتدا به سراغ «اقای جوانی» آبدار روستاهای نزدیک شهرستان قاین رفته است.
 
جوانی در ابتدا به مشکلات آبداران اشاره داشت و افزود: مشکلات آبداران در استان سابقه چند ساله دارد و تاکنون به فرمانداری، استانداری و شرکت آب و فاضلاب انعکاس داده شده اما هیچ کسی جوابگو مطالبات آبداران نیست.
 
وی عدم پرداخت حقوق و مطالبات و بیمه آبداران را از اصلی‌ترین مشکلات عنوان کرد و گفت: برخی آبداران بیش از 9 ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.
 
وی به سختی کار آبداران نیز اشاره داشت و افزود: اکنون 5 روستا را پوشش می‌دهیم و باید قرائت کنتور، توزیع قبض، کلرزنی و گزارش انشعابات غیرمجاز  و کنتورهای خراب و حفاظت از شبکه را انجام دهیم.
 
جوانی عنوان کرد: چندین مرتبه لوله انتقال آب شبکه دچار ترکیدگی شده که با هزینه شخصی خودم لوازم و کارگر گرفته و تعمیرات را انجام دادم و کسی پاسخگوی ما نبوده است.
 
وی با تکذیب این موضوع که قطعی آب روستاها بخاطر عدم پرداخت حقوق و معوقات آبداران است تاکید کرد: تاکنون این اتفاق نیفتاده است اما این که این اتفاق رخ دهد، دور از انتظار نخواهد بود چراکه آبداران با چه انگیزه ای فعالیت نگهداری و آبرسانی را در روستا ها داشته باشند.
 
جوانی عنوان کرد:مردم هیچ گناهی ندارند که بخاطر عدم حقوق آبداران بی آب باشند اما آبداران هم خانواده و زندگی دارند و باید مسئولان به فکر این قشر از کارگران هم باشند.
 
این موضوع را از شرکت آب و فاضلاب استان پیگیری کردیم  که تا این لحظه پاسخی دریافت نکردیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1620839
ارسال نظر
نظرات