شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/05 شناسه خبر: 1621045
استاندار زنجان خبرداد

برخورد جدی نیروی انتظامی با برگزار کنندگان مراسم‌های تجمعی در زنجان

برخورد جدی نیروی انتظامی با برگزار کنندگان مراسم‌های تجمعی در زنجان
فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان گفت: با برگزار کنندگان مراسم‌های عروسی و تجمعی از سوی نیروی انتظامی استان زنجان برخورد جدی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; فتح‌الله حقیقی امروز در جلسه استانی ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، اظهارداشت: دو تست حرفه‌ای از جمله تست سرپایی و پادتن در استان زنجان به صورت پایلوت اجرایی می‌شود اما باید مردم هم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

 
وی با بیان اینکه عده‌ای از افراد جامعه در معابر و خیابان‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی حاضر می‌شوند یا برخی‌ها قاچاقی مراسم برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید مراسم‌های عروسی و عزا مدیریت شود و نباید برگزاری چنین مراسم‌هایی عاملی برای افزایش بیماران شده و کادر بیمارستانی را درگیر کند.
 
استاندار زنجان افزود: کسانی که در خیابان برای عروسی مانور می‌دهند به شدت از سوی نیروی انتظامی برخورد می‌شود، چرا که سلامتی مردم شوخی بردار نیست.
 
حقیقی بر ضرورت جلوگیری از ورود مردم سایر استان‌ها به زنجان تاکید کرد و گفت: با دست خودمان خانواده خود را آلوده می‌کنیم که ضروری است مردم برای جلوگیری از بیماری خانواده از پذیرش میهمان خودداری کنند.
 
وی با بیان اینکه تعلل از سوی مدیران را نمی‌پذیرم و برخورد می‌کنم، افزود: از عملکرد شهرستان‌های طارم، خرم‌دره و خدابنده به هیچ وجه راضی نیستم و با هر مدیر کم کاری برخورد می‌کنم.
 
استاندار زنجان با اشاره به اینکه  هر مدیر بیمه‌ای که با استان همکاری نکند عدم توانایی خود را اعلام کرده و استان را ترک کند، افزود: بر اساس مصوبات ستاد کرونای استان بیمه‌ها باید با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همکاری کرده و منتظر دستورات مرکز نباشند.
 
حقیقی با بیان اینکه در شرایط عادی قرار نداریم و باید مصوبات ستاد کرونای استان مو به مو اجرایی شود و هیچ کس نباید برای اجرا اما و اگر بیاوردند، گفت: محدودیت‌های جدید برای کنترل بیماری کرونا اعمال می‌شود و هیچ مدیرکلی حق کارشکنی ندارد.
 
معاون سیاسی -امنیتی استاندار زنجان در ادامه این جلسه، با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات در ۲۱ شهریور ماه امسال، اظهارداشت: فرمانداران از اکنون پروتکل‌های بهداشتی را نوشته و به استان ارائه کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه این جلسه، با تبریک هفته کرامت، اظهارداشت: بحث اجرای پروتکل‌های بهداشتی نباید فقط در استفاده از ماسک و ضدعفونی خلاصه شود.
 
آیت‌الله شیخ علی خاتمی برضرورت رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد و گفت: شرعا هر کس در جامعه باید خود مراقبتی کرده و دیگران را آلوده نکند.
 
 وی گفت: باید رفتارها در برابر ویروس کرونا عوض شده و  تذکرات لازم به مردم ارائه  شود تا با ایجاد حساسیت‌ها خود مراقبتی افزایش یابد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1621045
ارسال نظر
نظرات