شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/05 شناسه خبر: 1621101
با وجود شیوع موج دوم کرونا در سیستان و بلوچستان؛

اینجا مهربانی همچنان موج می‌زند/ تولید 30 هزار ماسک رایگان توسط بانوان بلوچ

اینجا مهربانی همچنان موج می‌زند/ تولید 30  هزار ماسک رایگان توسط  بانوان بلوچ
بانوان بلوچ دلگانی از ابتدای شیوع کرونا در کشور دور هم جمع شده و در اقدامی جهادی تاکنون بیش از 30 هزار ماسک و هزاران دستکش بهداشتی تولید کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون خبر شیوع ویروس کرونا در کشور که پیچید، بسیجیان و گروه‌های بجای حمله و یا یورش به داروخانه ها و یا مراکز فروش ماسک و دستکش (کاری که در اکثر کشورهای به ظاهر پیشرفته انجام شد) خود به فکر تولید این اقلام ضروری شدند.

در دلگان سیستان و بلوچستان هم بانوان بلوچ که تا قبل از این با سوزن بر روی پارچه‌ها هنرنمایی میکردند، اینبار آنها خود در اندیشه‌کاری بزرگ شدند، کاری که تا قبل از آن نه در این شهرستان و نه در هیچ‌کدام یک از مناطق این استان انجام نشده بود.تولید ماسک برای اولین بار در منطقه

زینت بامری مسئول کارگاه تولید دستکش و ماسک روحانی شهید امام بخش حوت روستای حسین آباد شهرستان دلگان به خبرنگار ما گفت: از اواخر اسفند ماه سال گذشته با توان بانوان سوزن دوز بلوچ درصدد تولید ماسک و دستکش در این منطقه شدیم.

وی ادامه داد: تا پیش از این نه ما تجربه تولید ماسک و دستکش را داشتیم و نه در این منطقه کسی این اقلام را تولید کرده و یا تجربه کار در چنین اماکنی را داشت.

بامری عنوان کرد: با حمایت و همکاری گروه جهادی محمد رسول الله(ص) و بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان و همچنین آموزش های تئوری فشرده ای که برگزار کردند، توانستیم اولین فعالیت خود را در یک روستای محروم و دورافتاده آغاز کنیم.

این بانوی بلوچ گفت: شاید هیچکس تصورش را هم نمی کرد که در این روستای دورافتاده و این افراد تازه کار بتوانند ماسک و دستکش آن هم به صورت انبوه تولید کنند.تولید 30 هزار ماسک در روستایی دورافتاده

مسئول کارگاه تولید دستکش و ماسک روستای حسین آباد شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه تاکنون نزدیک به 30 هزار ماسک تولیده شده است، اضافه کرد: در ابتدای کار با توجه به نیاز شهرستان دلگان و منطقه، روزانه بیش از 500 ماسک و دستکش تولید و به بازار عرضه می‌شد.

وی با اشاره به اینکه 17 نفر از بانوان سوزن‌دوز بلوچ به صورت جهادی در این کارگاه فعالیت می‌کنند، افزود: دو نفر در قسمت بسته‌بندی و استریل و دو نفر نصب بروشور و بقیه نفرات هم کار دوخت ماسک را انجام می‌دهند.

این بانوی بلوچ ادامه داد: با توجه به گرمای شدید هوا در این شهرستان و کمبود امکانات، بانوان در فضایی بدون کولر فعالیت می‌کنند که از مسئولان تقاضا داریم تا در این خصوص از ما حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت کارگاه تولید دستکش و ماسک روحانی شهید امام بخش حوت روستای حسین آباد این شهرستان با نظارت مرکز بهداشت دلگان فعالیت خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621101
ارسال نظر
نظرات