شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/05 شناسه خبر: 1621159
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان خبر داد:

افزایش 7درصدی پرونده های حوادث رانندگی در سال گذشته/ افزایش فوتی های ناشی از غرق شدگی در استان سمنان طبیعی نیست

افزایش 7درصدی پرونده های حوادث رانندگی در سال گذشته/ افزایش فوتی های ناشی از غرق شدگی در استان سمنان طبیعی نیست
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با ابراز نگرانی از افزایش فوتی های ناشی از غرق شدگی گفت: در سال 97 تعداد فوتی های ناشی از غرق شدگی 2 نفر بود اما در سال گذشته این عدد به 12 نفر رسید که این موضوع طبیعی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، مهدی نوروزی مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: شیوع کرونا بر کاهش تصادفات رانندگی تاثیر گذاشت و طی دوماه 52درصد کاهش تصادفات و 33درصد کاهش فوتی ها را شاهد بودیم.

نوروزی از افزایش 2/8 درصدی نزاع در سال 98 خبر داد و گفت: در کودک آزاری شاهد افزایش و در همسرآزاری کاهش مراجعات در سال 98 بودیم.

وی با بیان اینکه  حوادث رانندگی در سال گذشته 7درصد افزایش یافت اظهار کرد: سال 98، 5808 نفر مراجعه بدلیل حوادث رانندگی ثبت شده و 307 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: متاسفانه بخش زیادی از جانباختگان، جوان هستند و 70 درصد فوتی ها زیر 50سال سن دارند.

نوروی با اشاره به افزایش حوادث کار در استان سمنان در سال 98 گفت: با توجه به بافت صنعتی استان سمنان، فوتی های ناشی از حوادث کار در سال گذشته 120 درصد افزایش یافت و 34 نفر جان خود را از دست دادند.

وی با ابراز نگرانی از افزایش فوتی های ناشی از غرق شدگی گفت: در سال 97 تعداد فوتی های ناشی از غرق شدگی 2 نفر بود اما در سال گذشته این عدد به 12 نفر رسید که این موضوع طبیعی نیست.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان جراحی زنان را بیشترین موضوع پرونده های قصور پزشکی عنوان کرد و گفت: جراحی عمومی، دندانپزشکی، ارتوپدیو جراحی پزشکی در رتبه های بعدی قرار دارند.

نوروزی با تقدیر از تلاش های پرسنل پزشکی قانونی در روزهای شیوع کرونا گفت: طی ماه های اخیر همکاران ما فراتر از خط مقدم رفتند و بعضی از مواقع اجساد کرونا کالبد شکافی شدند.

وی در ادامه گفت: همکاران مظلوم من بدون هیاهو تبلیغات خدمت کردند. از مسئولان میخواهم نگاه ویژه به پزشکی قانونی داشته باشند و برای استمرار خدمات، پزشکی قانونی را هم در اعتبارات ببینند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621159
ارسال نظر
نظرات