شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/04/06 شناسه خبر: 1621238
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه عنوان کرد؛

بازگشایی کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

بازگشایی کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
معصومه حسنی خوانسار گفت: کتابخانه‌های عمومی استان پس از حدود ۴ ماه تعطیلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه حسنی خوانسار در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از بازگشایی کتابخانه‌های عمومی استان بعد از حدود ۴ ماه تعطیلی خبر داد و گفت: کتابخانه های عمومی استان با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا از اول تیر ماه بازگشایی شدند.

مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه افزود: این بازگشایی با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز صورت گرفته است و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و استفاده از دستکش، ماسک، الکل و شیلد به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

حسنی خوانسار خاطر نشان کرد: کتابداران در نخستین روز کاری خود قفسه‌ها و سالن‌های مطالعه را ضد عفونی کردند و همچنین تمهیدات لازم را برای جداسازی فضاهای کاری کتابداران با مراجعه کننده ها و اعضا با استفاده از حائل های پلاستیکی و شفاف آماده شد.

وی بیان داشت: استفاده از سالن‌های مطالعه با رعایت نوبت انجام خواهد شد و کتاب‌های به امانت رفته پس از عودت به مدت ۲ هفته قرنطینه می‌شوند تا از چرخه انتقال ویروس جلوگیری شود.

این مسئول در ادامه به ارائه گزارش کاملی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان پرداخت و گفت: در حال حاضر زیربنای کتابخانه های عمومی در استان ۴۳ هزار و ۷۹ مترمربع است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه سرانه زیربنای کتابخانه ای استان را به ازای هر ۱۰۰ نفر ۲ متر و ۸ دهم درصد اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد ۸۸ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان کرمانشاه وجود دارد که با نیروی متخصص کتابداری مدیریت می‌شوند و تعداد ۱۸ باب کتابخانه مشارکتی با سازمانها داریم.

وی ادامه داد: مجموع منابع کتابخانه های استان ۵۶۱۵۱۵ جلد است که میزان سرانه منابع به ازای هر ۱۰۰ نفر در استان ۶۰ جلد کتاب است.

حسنی خوانسار همچنین گفت: با توجه به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه و بازگشایی مجدد کتابخانه های عمومی استان در فاز سوم بازگشایی، و نظر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا در محیط کتابخانه منابع مکتوب این جشنواره در اختیار اعضا و مخاطبین قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621238
ارسال نظر
نظرات