شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1399/04/07 شناسه خبر: 1621520
رئیس دادگستری تفرش عنوان کرد

رسیدگی به ۶۵۳۶ پرونده در دستگاه قضایی تفرش/مسائل اقتصادی منشا اصلی بسیاری از جرایم است

رسیدگی به ۶۵۳۶ پرونده در دستگاه قضایی تفرش/مسائل اقتصادی منشا اصلی بسیاری از جرایم است
رئیس دادگستری تفرش با بیان این مطلب که در یک ساله اخیر، تعداد ۶۵۳۶ پرونده در شورای حل اختلاف و دادگاههای تفرش رسیدگی و مختومه شده است، گفت: در یک سال اخیر تعداد پرونده ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته، افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحمانی رئیس دادگستری تفرش در گفتگو با دیارآفتاب؛ ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش، با بیان این مطلب که در یک ساله اخیر، تعداد ۶۵۳۶ پرونده در شورای حل اختلاف و دادگاههای تفرش رسیدگی و مختومه شده است، گفت: در یک سال اخیر تعداد پرونده ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته، افزایش یافته است که منشا بسیاری از پرونده ها مسائل اقتصادی، فقر و بیکاری بوده است.

رحمانی اظهار کرد: جرایم کیفری نظیر سرقت، مواد مخدر، ضرب و جرح عمدی، توهین و تصادف و جرایم حقوقی و مدنی نظیر مطالبه وجه، اعسار از پرداخت وجه، الزام به تنظیم سند، خلع ید و مطالبه مهریه از جمله جرایمی هستند که در یک ساله گذشته، به ترتیب دارای رتبه اول تا پنجم موضوعات تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی در دستگاه قضایی تفرش هستند.

وی با اشاره به بررسی جرایم سایبری در شعبه تخصصی دستگاه قضایی تفرش، اظهار کرد: موضوعاتی نظیر کلاهبرداری های اینترنتی با شگردهای عتبات و عالیات، برنده شدن در مسابقات و...، توهین و مسائل خانوادگی و اخلاقی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله مهمترین موضوعات پرونده های جرایم سایبری در تفرش هستند.

رئیس دادگستری تفرش، ورود جدی دستگاه قضا جهت رفع مشکلات اقتصادی را از جمله مسائل مدنظر در سال قضایی جدید عنوان و بیان کرد: در راستای طرح تحول دستگاه قضا و کاهش جرایم و آسیب هایی که منشا آن ها مسائل اقتصادی هستند، دستگاه قضایی ضمن حمایت از تولیدکنندگان و کارفرمایان و در راستای تعطیل نشدن کارگاه های تولیدی به دلیل مسائل اقتصادی اقدام می کند.

رحمانی، تسریع در رسیدگی پرونده های قضایی را از دیگر مسائل مدنظر در سال قضایی جدید برشمرد و ادامه داد: تسریع در رسیدگی همراه با سرعت و دقت به پرونده های معوقه به خصوص پرونده هایی که ۶ ماه از تشکیل آنها سپری شده ولی هنوز منتهی به صدور حکم نشده از جمله برنامه های مهم امسال است.

وی خاطر نشان کرد: پیشگیری از جرایم و دفاع از حقوق عمومی و بیت المال از جمله دیگر برنامه های مهم سال قضایی امسال است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1621520
ارسال نظر
نظرات