شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/04/08 شناسه خبر: 1621845
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس :

دولت عزم خود برای پایان آقایی دلار جزم کند/ تبعات چشم دوختن به خارج را در اقتصاد می بینیم

دولت عزم خود برای پایان آقایی دلار جزم کند/ تبعات چشم دوختن به خارج را در اقتصاد می بینیم
محمود عباس زاده گفت: تبعات خطای محاسباتی و غافل شدن دولت از ظرفیت درونی و چشم دوختن به خارج را مروز در اقتصاد می بینیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در رابطه با افزایش قیمت ارز و کالا اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور رضایت بخش نیست نرخ تورم و حجم نقدینگی بسیار بالا است و متاسفانه نقدینگی به سمت تولید و اشتغال هدایت نمی شود.

وی افزود: مجلس بدنبال  تحول اقتصادی در کشور است که باید در چندین حزوه این امر خود را نشان دهد؛ قانون یارانه بایددقیق اجرا شود و در نظام بانکی باید تجدید نظر هایی اتفاق بیافتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نظام مدیریت اجرایی کشور به ویژه در حوزه اقتصاد بهره ور نیست ،در مورد ارزش پول ملی باید تصمیماتی گرفته شود و ارزش آن حفظ شود.

وی تصریح کرد: در حوزه مالیات باید اطلاعات دقیقی اخذ و شفاف سازی شود کسانی که درامد بالایی دارند به راحتی از مالیات فرار می کنند.

عباس زاده ابراز داشت: جلوگیری از قاچاق باید بصورت جدی پیگیری شود و در نظام توزیع کالا باید تدبیر نظر های گرفته شود که منبطق با مصادیق اقتصاد مقاومتی باشد.

نماینده مردم مشگین شهر گفت: تبعات خطای محاسباتی و غافل شدن دولت از ظرفیت درونی کشور و چشم دوختن  به خارج امروز جامعه ما در اقتصاد کشور می بیند؛ بیش از یکسال از عمر دولت دوازدهم مانده که زمان مناسبی برای جبران مافات بوده و نباید این فرصت از دست برود.

وی در رابطه با پایان آقایی دلار اظهار داشت:  چین اقدامات خوبی کرده برای پایان آقایی انجام داده است که می توان  با همکاری  کشورهای اکو  انجام دادکه باید عزم و جزم دولت بر این باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621845
ارسال نظر
نظرات