شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/08 شناسه خبر: 1621876
بعد از رسانه ای شدن «فعالیت غیر مجاز تور گردشگری» صورت گرفت؛

تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند

تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند
بعد از درج خبری مبنی بر « تورهای گردشگری در فکر درآمدزایی از رنج و محنت کولبران/ از وعده‌‌های دولت آبی برای کولبران گرم نشد» در پایگاه خبری کردتودی، سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری کردستان اعلام کرد که؛ تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی،  بعد از درج خبری مبنی بر "تورهای گردشگری در فکر درآمدزایی از رنج و محنت کولبران/ از وعده‌‌های دولت آبی برای کولبران گرم نشد" در پایگاه خبری کردتودی، سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری کردستان اعلام کرد که؛ 

تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: به منظور حفظ حقوق شهروندی از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری جلوگیری می شود و در همین راستا از مردم انتظار داریم از این تورها استفاده نکنند.

 اسماعیل مریوانی در این رابطه اظهار داشت: متاسفانه اخیرا شاهد فعالیت برخی تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی هستیم که به منظور اینکه حقوق استفاده کنندگان تضییع می شود با قاطعیت از فعالیت آنها در سطح استان جلوگیری خواهد شد.  

وی افزود: طی سال 98، چهار پروند برای برگزار کنندگان تورهای غیر مجاز تشکیل شد که برای سه پرونده محکومیتهای  پرداخت جزای نقدی و قطع فعالیت دائم در زمینه تورهای گردشگری صادر شده است.

اسماعیل مریوانی اظهار داشت: در تورهای غیر مجاز هیچ خدمات استاندارد و مناسبی به شرکت کنندگان در تور داده نمی شود و اگر حوادثی رخ دهد، پوشش بیمه و پرداخت خسارت و یا بروز سرقت و... قابل پیگیری در این اداره کل نمی باشد، به همین دلیل موجب بروز مشکلات جدی هم برای برگزار کننده و هم برای شرکت کنندگان در تور خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان یادآورشد: در سه ماهه بهار 99 نیز 2 مورد شکایت به میراث فرهنگی استان ارجاع شده که برای تامین حقوق شهروندی با همکاری نیروی انتظامی و پلیس فتا به آنها رسیدگی و پرونده این دو مورد نیز به دادگاه جهت اعمال قانون ارجاع خواهد شد.  

مریوانی اظهارداشت: انتشار آگهی در فضای مجازی دلیلی بر معتبر بودن عامل تبلیغ‌کننده نیست، تورهای مسافرتی دارای مجوز، مشخص هستند و دارای پروانه بهره برداری و دفترکار بوده و لیست و مشخصات کامل این دفاتر نیز در معاونت امور گردشگری و سرمایه گذاری استان  ثبت شده است. 

وی در ادامه با درخواست از تمامی مردم استان جهت استفاده از تورهای مجاز افزود: به منظور جلوگیری از فعالیت این افراد علاوه بر همکاری ارگانهای نظامی و انتظامی از تمامی آحاد مردم درخواست می شود در صورت مشاهده مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اطلاع دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621876
ارسال نظر
نظرات