شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1399/04/08 شناسه خبر: 1621919
فرمانده انتظامی شیروان خبر داد؛

افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در شیروان

افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در شیروان
فرمانده انتظامی شیروان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 97 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شد که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری شیروان، سرهنگ مسعود وحیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: در سه ماهه اول سال 99 کشفیات مواد مخدر11 درصد افزایش داشته که 87 کیلو در سه ماهه اول سال 98 به 97 کیلوگرم در سال 99 تبدیل شده است.

جرائم مهم یا جرائم خشن به جهت حضور مستمر عوامل پلیس و مشارکت بسیار خوب گشت های رضویون سپاه در بخش هایی مثل سرقت های مسلحانه، سرقت طلافروشی و قتل ها همچنان به مانند گذشته صفر بوده ولی برخی از جرائم مانند سرقت به عنف 25 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در حوزه سرقت های اتومبیل 5 درصد کاهش، سرقت احشام 33 درصد کاهش و سرقت از اماکن دولتی و خصوصی با توجه به گستردگی آن افزایشی نداشت.

سرهنگ وحیدی با بیان اینکه سرقت از منازل و سرقت موتورسیکلت 100 درصد افزایش داشته ایم، گفت: از مردم استدعا داریم در حوزه حفاظت و تجهیزات حفاظتی از جمله سیستم های اعلام خطر، سیستم های مداربسته و حداقل محکم کردن درب و پنجره ها برای جلوگیری از سرقت اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فرمانده انتظامی شیروان ادامه داد: همانطور که اعلام می کنیم که سرقت از منازل 100 درصد پیشرفت داشته، کشفیات آن هم 52 درصد افزایش داشته و مجموعا در کل جرائم سرقت متاسفانه شاهد افزایش 31 درصدی و 20 درصد افزایش کشف هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه تصادفات در این مدت سه ماهه 79 درصد کاهش داشته ایم، گفت: در حوزه پلیس راه تصادفات فوتی 40 درصد کاهش، متوفی 46 درصد کاهش، تصادفات جرحی 44 درصد کاهش و مجروحین نیز 41 درصد کاهش داشته است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در حوزه راهور در سه ماه اول سال 99 تصادفات 75 درصد کاهش داشته، تصادفات جرحی 20 درصد کاهش، تصادفات خسارتی 26 درصد، تصادفات منجر به فوت 85 درصد کاهش و تصادفات جرحی 26 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این مدت 3 ماهه، هزار و دویست و هفتاد و سه  فقره گواهینامه در حوزه راهور شیروان صادر شده است،

وی ادامه داد: در این مدت یک هزار و صد و چهل و دو پلاک خودرو تعویض و در برخورد تخلفات رانندگی 21 تیغه کارت گواهینامه ضبط و وسایط نقلیه ای که بالای 1 میلیون تومان خلافی دارند و به استناد قانون باید به پارکینگ منتقل شوند 33 دستگاه بوده است.

وی تعداد موتورسیکلت های معرفی شده به مرجع قضایی را 117 مورد عنوان کرد و افزود: 180 مورد خودرو که خاصتا وانت بارها هستند اعمال قانون شدند و مجموع برخورد شیشه دودی و آلودگی های صوتی 180 مورد بود.

سرهنگ وحیدی در حوزه امنیت اخلاقی با سپاس از امام جمعه شهرستان در راه اندازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اقداماتی که در این مدت انجام شده باعث کاهش 5 درصدی مزاحمت های عمومی در سطح شهرستان هستیم که تذکر لسانی در حوزه بد پوششی 19 درصد افزایش و تعهد کتبی 25 درصد افزایش و اجرای کل طرح 43 درصد رشد داشته است.

مقام ارشد انتظامی در شهرستان ادامه داد: در حوزه دوچرخه سواری بانوان 150 درصد تذکر لسانی و 233 درصد تعهد کتبی افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان در حوزه مواد مخدر و جمع آوری معتادین متجاهر در قیاس با سال گذشته گفت: در سه ماه سال جاری جمع آوری معتادین 80 درصد کاهش داشته و از مجموع 732 نفری که دستگیر شدند 262 نفر سارق بوده و  40 درصد مجموع دستگیرشدگان سابقه دار هستند.

سرهنگ وحیدی خاطرنشان کرد: در این مدت تماس با سامانه 197،  4 درصد افزایش داشته که افزایش 200 درصدی تقدیر و تشکرات، انتقادات 35 درصد و پیشنهاد و درخواست 58 درصد افزایش داشته که این یعنی مردم به ما راهکار می دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1621919
ارسال نظر
نظرات