شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:57 منتشر شده در مورخ: 1399/04/08 شناسه خبر: 1622015

حمله لفظی دوباره پمپئو به چین

حمله لفظی دوباره پمپئو به چین
وزیر امور خارجه آمریکا دوباره چین را هدف حمله لفظی خود قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز یکشنبه نیز در تلاش برای جلب نظر رأی دهندگان آمریکائی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در کشورش در پیام‌هایی توئیتری بار دیگر چین را هدف حملات لفظی خود قرار داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این خصوص با طرح ادعائی مضحک مدعی شد: آمریکا و ملت‌های اروپا درباره واقعیت نقش چین به عنوان یک رژیم استبدادی فزاینده و پیامدهای آن بر جوامع آزاد هشیار شده‌اند. سرپوش گذاشتن حزب کمونیست چین بر شیوع ویروس کرونا از ووهان که به کشته شدن هزاران نفر منجر شد، به هشیاری ما شتاب بخشید.

«مایک پمپئو» در ادامه اضافه کرد: آمریکا و شرکای اروپایی ما باید با یکدیگر همکاری کنند تا هشیاری فراآتلانتیکی درباره چالش چین ادامه پیدا کند که این کار به نفع حفظ جوامع آزاد ما، موفقیتمان و آینده‌مان است.

گفتنی است، کاخ سفید در تلاش برای جبران بی کفایتی های خود در عرصه سیاست داخلی و خارجی کشورش آن هم در آستانه انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ تلاش کرد چین را مسبب همه گیری ویروی کرونا جلوه بدهد؛ اقدامی که با گزارش نهادهای مرتبط از جمله سازمان جهانی بهداشت به شکست منتهی شد.

https://www.dana.ir/1622015
ارسال نظر
نظرات