شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622112
روایتی از یک اقدام غیرمنطقی؛

کرونا، سهم دانشجویان از امتحان حضوری دانشگاه رسام البرز شد/ وقتی صدای دانشجو و والدین به جای نمی‌رسد

کرونا، سهم دانشجویان از امتحان حضوری دانشگاه رسام البرز شد/ وقتی صدای دانشجو و والدین به جای نمی‌رسد
در حالی که امتحانات پایان ترم 98 درصد از دانشجویان به صورت مجازی برگزار می‌شود دانشگاه رسام کرج در اقدامی غیر منطقی اقدام به برگزاری امتحانات حضوری پایان ترم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ در حالی که امتحانات پایان ترم 98 درصد از دانشجویان به صورت مجازی برگزار می شود دانشگاه رسام کرج در اقدامی غیر منطقی اقدام به برگزاری امتحانات حضوری پایان ترم نموده است.

ازدحام جمعیت، فضای کوچک دانشگاه، سیستم تهویه نامناسب، سفرهای دانشجویان از شهرهای پایتخت و قزوین برای پاس کردن دروس عملا بازی با جان دانشجویان است.

دانشجویان و والدین آنها به شدت معترض این اقدام هستند و درخواست خود را طی تماس های مکرر با دفتر خبرگزاری تیتریک در میان گذاشتند.

والدین دانشجوها وقتی علت برگزاری امتحان حضوری را از دانشگاه جویا شدند دانشگاه نداشتن بودجه را برای برگزاری بستری آزمون در فضای مجازی دانستند و این دلیل قانع کننده ای نیست.

یکی از دانشجویان دانشگاه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: تمامی امتحانات دانشگاه ما به صورت حضوری برگزار می شود و من که از تهران در این دانشگاه تحصیل می کنم باید با جان خود برای ادامه تحصیل بازی کنم.

زهرا دانش پژو ادامه داد: برای ورود به آزمون ما با ازدحام و تجمع جمعیت مواجهه هستیم و به دلیل فضای کوچکی که دانشگاه ما دارد ما باید در فضای محدود با تعداد زیادی دانشجو امتحان می دهیم.

وی افزود: عملا با این اقدام دانشگاه ثابت کرده جان دانشجو برای آنها اهمیتی ندارد.

یکی دیگر از دانشجویان در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: ما در کانکس های کوچک با فضای محدود و با تعداد بالای دانشجو درس می خوانیم و اصلا فضا برای محیط آموزشی مناسب نیست.

مریم کاظمی ادامه داد: عملا با دادن امتحان حضوری در فضای کوچک و با تجمع دانشجویان با جان خودمان بازی می کنیم و این یعنی دانشگاهی که توان تهیه بستری برای آزمون مجازی را ندارد نباید تاسیس شود.

وی تاکید کرد: حتی تعدادی از دانشجویان ما با این اقدام دانشگاه یا حذف اضطراری کردند یا کلا ترک تحصیل کردند این اقدام دانشگاه یعنی اولویت حفظ دانشگاه است نه جان دانشجو.

یکی از والدین دانشجویان در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: چرا سازمان سنجش روی دانشگاه هایی که مجوز می دهد هیچ گونه نظارتی ندارد؟ ما امروز علاوه بر بی کیفیتی با اقدامی غیر عقلانی از سوی یک دانشگاه البرزی مواجهه هستیم و این یعنی هیچ نظارتی وجود ندارد.

احمد موحد ادامه داد: صدای اعتراض من والد به هیچ کجای استان و کشورم نمی رسد و امید است با خبر شما تصمیمی برای حفظ فرزندان ما شود.

وی تاکید کرد: من در تمام دنیا همین یک فرزند را دارم که دوست دارد تحصیل کند ولی در این شرایط حساس که تمامی دانشگاه ها به صورت مجازی خدمت ارایه می کنند برگزاری امتحان حضوری دانشجویان در فضای کوچک این دانشگاه اقدامی غیر اخلاقی و خودخواهانه است.

این والد در خاتمه خاطر نشان کرد: من اگر خدایی نکرده فرزندم دچار این بیماری شود و مشکلی برایش پیش بیاید اقدام قضایی خواهم کرد چون بازی با جان فرزندان ما مصادق بارز بی عدالتی و عدم نظارت است.

یکی دیگر از والدین در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: یک ماه است که قلب من مادر به شدت رنجیده است برگزاری امتحان حضوری در روزهای کرونایی در فضای کوچک دانشگاه رسام یعنی جان دانشجو اصلا اهمیت ندارد.

زهرا شمس ادامه داد: من فرزندم از قزوین و با اتوبوس های راه برای امتحان حضوری در این دانشگاه حاضر می شود. من هزینه تهیه آژانس را ندارم و اگر تمامی موارد بهداشتی را نیز رعایت کنند در ازدحام ورود و خروج دانشگاه برای امتحان هیچ تضمیمنی برای سلامتی فرزندم وجود ندارد.

وی افزود: من حتی تصمیمی گرفتن فرزندم ترک تحصیل کند اما مجدد وقتی علاقه دخترم به تحصیل دیدم منصرف شدم اما هر روزی که برای امتحان به دانشگاه می رود قلب من به درد می آید.

این مادر در خاتمه گفت: واقعا چه کسی باید پاسخگو باشد؟ چرا نباید نظارتی روی این دانشگاه باشد چرا باید جان فرزندان ما فدای بی پولی یک دانشگاه برای برگزاری امتحان در بستر مجازی شود. خواهش می کنم صدای ما را به گوش مسئولین برسانید.

دانشجوی دیگر این دانشگاه گفت: من پدر و مادر مسنی دارم که جزو گروه های حساس هستند و من در این رفت و آمدها برای امتحان حضوری کرونا گرفتم و اکنون نیز پدرم و مادرم به دلیل کرونا در بیمارستان بستری هستند.

وی تایکد کرد: من به دلیل ازدحام در دانشگاه و مترو از تهران به کرج دچار این ویروس شدم و الان همه خانواده ام به دلیل ابتلای من به این بیماری کرونا گرفته اند.

این دانشجو در خاتمه گفت: مسئولین دانشگاه دعا کنند پدر و مادر من که هر دو در بیمارستان به دلیل کرونا بستری هستند خوب شوند ولی این اقدام دانشگاه باعث شد من دیگر نه ادامه تحصیل دهم و نه تا زنده هستم وارد هیچ فضای آموزشی ای شوم زیرا الان مدتهاست شادی از خانه ما رفته است.

امید است گزارش ما اقدامی شود تا صدای این دانشجویان و والدین شان به گوش مسئولین برسد تا جان دانشجوی دیگر تباه بودجه و پول و ....نشود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622112
ارسال نظر
نظرات