شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622176

همدان میزبان کاروان حامل پرچم متبرک «امام رضا» (ع)/ اجرای ۷۰ برنامه توسط کاروان معنوی «زیر سایه خورشید»

همدان میزبان کاروان حامل پرچم متبرک «امام رضا» (ع)/ اجرای ۷۰ برنامه توسط کاروان معنوی «زیر سایه خورشید»
همزمان با ایام دهه کرامت کاروان «زیر سایه خورشید» متشکل از خادمین و مادحین آستان قدس رضوی وارد شهر همدان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛صبح امروز به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت کاروان «زیر سایه خورشید» متشکل از خادمین و مادحین آستان قدس رضوی وارد شهر همدان شد.

حسین ربیعی، مسئول فضای مجازی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ابتدای این برنامه که در سازمان بسیج مداحان که به مناسبت دهه کرامت برنامه استقبال از کاروان برگزار شد، حضور پرچم متبرک امام رضا(ع) در استان همدان را توفیق بزرگ برای مردم دارالجهاد و دارالمومنین دانست.

وی از برگزاری پویش «صفر عاشقی» به مدت هشت روز با هدف پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) در فضای مجازی و در یک ساعت مشخص خبر داد و گفت: رسانه های استان برای پوشش کامل برنامه‌های زیر سایه خورشیدحداکثر تلاش خود را به کار گیرند.

 ربیعی خاطر نشان کرد: باید سهم خود را در تبلیغ فرهنگ رضوی، ولایتمداری و امیدآفرینی در جامعه به خوبی ایفا کنیم.

در ادامه حجت الاسلام سید محمود خراسانی مبلغ کاروان «زیر سایه خورشید» گفت: امام رضا صاحب کرامت است و در همه جا حاضر و ناظر است.

وی افزود: فلسفه و چرایی آوردن پرچم متبرک و مظهر به استان همدان را با یک آیه قرآنی می توان توضیح داد.

مبلغ کاروان «زیر سایه خورشید» در توضیح فلسفه آوردن پرچم ادامه داد: زمانی که از مصر برای یعقوب نبی (ع) که نابینا شده بود پیراهن یوسف را آوردند و به صورت پیغمبر انداختند چشمان یعقوب نابینا، بینا شد.

حجت الاسلام سید محمود خراسانی با بیان اینکه خدا پرست هستیم و خدای واحد را می‌پرستیم، گفت: این پرچم امام رضا (ع) مطهر شده و پیام آور مهر و محبت امام رئوف است و ما در کشور امام رضا (ع) است که اهل نماز و معرفت شده ایم.

در ادامه یکی از مداحان کاروان دقایقی به مدیحه سرایی در خصوص امام رضا (ع) پرداخت.

سید مصطفی بژم، مسئول برگزاری جشن‌های مردمی کاروان زیر سایه خورشید نیز در ادامه این برنامه گفت: تا سال گذشته علاوه بر ایران اسلامی ۲۷ کشور میزبان برگزاری این جشن‌ها بودند.

وی افزود: امسال به خاطر شیوع کرونا برگزاری جشن مردمی کاروان زیر سایه خورشید در کشورهای دیگر منتفی شده و در استان‌ها نیز برگزاری برنامه به صورت محدودتر در حال انجام است.

برنامه های کاروان معنوی «زیر سایه خورشید» که حامل پرچم متبرک بارگاه منور رضوی است از ۱۳ سال پیش در هشت استان شروع شد و اینک در ۳۱ استان برنامه های خود را اجرا می کند و همزمان با دهه کرامت در استان همدان نیز ۷۰ برنامه در دست اجرا دارند.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان، تجلیل از اعضای ستاد کرونا و جهادگران سلامت، دیدار با خانواده شهید سلگی، عیادت از بیماران، جشن ویژه برنامه کودکان سرطانی و حضور و سخنرانی در نماز جمعه این هفته شهرستان از جمله برنامه های کاروان معنوی «زیر سایه خورشید» است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622176
ارسال نظر
نظرات