شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622211
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان:

16 میلیارد تومان به طرح‌های مهم منابع طبیعی زنجان اختصاص یافت/ اجرای پروژه‌های آبخوان‌داری در دشت‌های بحرانی زنجان

16 میلیارد تومان به طرح‌های مهم منابع طبیعی زنجان اختصاص یافت/ اجرای پروژه‌های آبخوان‌داری در دشت‌های بحرانی زنجان
آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در استان زنجان گفت: حدود 16 میلیارد تومان به طرح‌های مهم منابع طبیعی استان زنجان اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خلیل آقاجانلو در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به اجرای طرح‌های آبخوان‌داری و آبخیزداری در استان زنجان اظهار کرد: با اجرای طرح‌های آبخوان‌داری در مناطق مختلف استان به ویژه در دشت‌های بحرانی می‌توان عطش این مناطق را تا حد قابل قبولی کاهش داد.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح‌های آبخوان‌داری آب‌های سطحی و روان که امکان هدررفت آن ها بالا است، به آب‌های زیرزمینی و منابع آبی ارزشمند تبدیل می‌شود.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تاکید بر این که آبخوان داری نقش مهمی در کاهش خسارات سیل، کم آبی و خشکسالی دارد گفت: در حال حاضر 13 طرح آبخوان داری در استان اجرا شده است.

وی افزود: با انجام مطالعات و شناسایی مناطق بحرانی و همچنین با اجرا و تکمیل پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان داری در مناطق مختلف استان به ویژه دشت‌های بحرانی سیلاب ها مدیریت می‌شود.

آقاجانلو اظهار کرد: با این روش می توان نزولات آسمانی را در زیر زمین حفظ و نگهداری کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4 پروژه با اعتبارات استانی و همچنین اعتبارات صندوق توسعه ملی از سال 1398 در حال اجرا است گفت: شاخص‌ترین آنها طرح آبخوان داری روستای چهرآباد در شهرستان زنجان است.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از افتتاح این طرح در هفته دولت امسال خبرداد و گفت: سال گذشته با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود 100 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای طرحهای مهم اختصاص یافت که سهم استان زنجان از این اعتبار حدود 26 میلیارد تومان بود.

وی عنوان کرد: امسال نیز از محل صندوق توسعه ملی حدود 16 میلیارد تومان برای استان زنجان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622211
ارسال نظر
نظرات